×

SIA Mediju Nams, vēloties izvairīties no nepatiesu ziņu atsaukšanas, piedāvā Delnai “trešās personas” ziedojumu

Rīgā, 2009.gada 21.oktobrīSIA Mediju Nams un žurnālistes Lienes Barisas pārstāvis zvērināts advokāts Aivars Lošmanis no “Zvērināta advokāta A. Grūtupa biroja” 20.oktobrī nosūtījis Delnai piedāvājumu par izlīgumu tiesvedībā. Šajā piedāvājumā advokāts Lošmanis informē Delnu, ka vienīgais mierizlīguma risinājums, kam piekrītot viņa klients, ir nevis Delnas lūgtais ziņas atsaukums, bet Delnas atkāpšanās no savas prasības, par to saņemot “trešās personas” ziedojumu. Delna uzskata, ka šis izlīguma piedāvājums ir amorāls un pretējs mediju darbības pamatprincipiem patiesas informācijas sniegšanā, kā arī sabiedriskā labuma organizāciju ziedojumu saņemšanas noteikumiem.

Delna tiesājas par Neatkarīgajā Rīta Avīzē pausto nepatieso, apmelojošo informāciju, ka Delna atrodoties interešu konfliktā. Ziņas tika publicētas 2005.gada 19.decembrī un 30.decembrī.

E-pasta vēstulē Delnai advokāts ierosina, ka Delna atsauc prasību tiesā, savukārt SIA Mediju Nams un Lienes Barisas pārstāvis apņemas sameklēt ar SIA Mediju Nams un Lieni Barisu nesaistītu “trešo personu – ziedotāju”. Par prasības atsaukšanu Delna saņemtu 1000 Ls ziedojumu. Šis piedāvājums izteikts ar nosacījumu, ka, to pieņemot, puses nesniedz nekādus komentārus publiskajā telpā par civillietu un tiesvedības izbeigšanas apstākļiem.

Delnas padomes priekšsēdētāja Lolita Čigāne uzskata, ka “piedāvātais izlīgums ir mēģinājums nopirkt Delnas klusēšanu”.

Pielikumā izlīguma piedāvājums (skatīt šeit).

Sīkāka informācija:
Aiga Grišāne
Juridiskā analītiķe
Tel: 26399417

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1