×

Nepieciešams izvērtēt, vai Dz.Mozgis turpmāk var uzņemties atbildību par BKUS saimniecisko darbību

Rīgā, 2010.gada 4.februārī

Sabiedrība par atklātību Delna šodien nosūtīja vēstuli Veselības ministrei Baibai Rozentālei, aicinot izvērtēt BKUS valdes priekšsēdētāja Dz. Mozga atbilstību ieņemamajam amatam un spēju uzņemties atbildību par BKUS saimniecisko darbību. Šādu izvērtējumu īpaši nepieciešamu padara Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) 2009. gada novembrī izsludinātajā BKUS iepirkumu konkursā konstatētās nepilnības un nelikumības.

Pēc tam, kad 12. janvārī tika pasludināts, ka iepirkuma konkursā par BKUS rekonstrukcijas darbu veikšanu uzvarējusi SIA Rīgas firma Pamats, kuras amatpersonas 2009. gada novembrī tika aizturētas par iespējamām koruptīvām darbībām saistībā ar BKUS iepirkumiem, IUB veica notikušā konkursa izvērtējumu. IUB ir konstatējis vairākas nepilnības iepirkuma BKUS konkursa nolikumā, nepamatotas prasības pretendentiem, kā arī likuma prasību neievērošanu, veidojot iepirkuma komisiju. IUB arī norāda, ka konkursā uzvarējušais uzņēmums neatbilst visām nolikuma prasībām.

Ņemot vērā šos secinājumus, nepieciešams izvērtēt slimnīcas vadītāja atbilstību ieņemamajam amatam. Šo nepieciešamību īpaši pastiprina tas, ka liela daļa BKUS saimnieciskās darbības ir saistīta ar medikamentu un aprīkojuma iepirkumiem.

Delna uzskata, ka šajā situācijā nepieciešams prasīt atbildību no slimnīcas vadības par pieļautajām kļūdām un radītajiem zaudējumiem, kā arī rīkoties, lai novērstu līdzīgu situāciju atkārtošanos nākotnē.

Vēstule veselības ministrei Baibai Rozentālei pielikumā (skatīt šeit).

Plašāka informācija:
Lolita Čigāne
Padomes priekšsēdētāja
67285585
lolita.cigane[at]delna.lv

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1