×

Balsojums par Maizīša neievēlēšanu apliecina, ka Latvijā ir slēpta politika

Rīgā, 2010.gada 15.aprīlī

Sabiedrība par atklātību – Delna uzskata, ka šīsdienas balsojums Saeimā, aizklātā balsojumā deputātiem nobalsojot pret Maizīša apstiprināšanu uz trešo termiņu, liecina par to, ka Latvijā valstiski svarīgi lēmumi tiek pieņemti slēptā veidā, atklāti nediskutējot un neizskaidrojot lēmumu pamatojumu.

Tas, ka deputāti nav izskaidrojuši savu pozīciju, turklāt līdzšinējie argumenti izskanējuši par labu Maizīša kandidatūrai, liek domāt, ka šis lēmums ticis pieskaņots oligarhu interesēm. Jau 2005.gadā bija spēcīga oligarhu organizēta pret-kampaņa Maizīša ievēlēšanai uz otro termiņu, kas skaidri parādīja viņu intereses šajā amatā redzēt kādu politiski ietekmējamu kandidātu, nevis neatkarīgu personu.

Delna aicina visiem deputātiem atklāt savu balsojumu un skaidrot balsojuma argumentus, lai vēlētāji var izdarīt pamatotu izvēli, par ko balsot Saeimas vēlēšanās.

Delnas direktore Laura Miķelsone norāda: “Maizīša neievēlēšana ģenerālprokurora amatā rada pamatotas bažas tam, ka deputāti valsts augstākā līmeņa amatpersonas ievēl amatos nevis vērtējot to profesionalitāti un spēju labi strādāt, bet gan balsoties uz šaurām partiju biedru interesēm, kas ietekmīgos amatos vēlas redzēt vājus, nespējīgus un viegli ietekmējamus kandidātus. Maizīša neievēlēšana ir liels zaudējums Latvijas valsts tiesiskai sistēmai. Balsojums apliecina valsts nespēju atrisināt augstākā līmeņa korupcijas jeb valsts nozagšanas problēmu”.

Šis balsojums ir uzskatāms par politisku atriebību un tas ir mēģinājums bremzēt lielo, ar oligarhiem saistīto, krimināllietu izmeklēšanu, kas Maizīša laikā virzījušās uz priekšu.

Jānis Maizītis ir Ģenerālprokurors, kurš šo gadu gaitā spējis celt prokuratūras prestižu, nodrošināt neatkarīgu izmeklēšanu, motivēt darbiniekus un organizēt prokuratūras darbu. Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča lēmums izvirzīt Maizīti, norāda uz Maizīša novērtējumu tiesu sistēmas ietvaros. I.Bičkovičs norādīja, ka viņa lēmums izvirzīt Maizīti apstiprināšanai amatā uz trešo termiņu ir pamatots ar Maizīša līdzšinējo darba pieredzi, kas gūta divu pilnvaru termiņa laikā ģenerālprokurora amatā, profesionālajām spējām, izglītību, prokuratūras darba problēmu un to risinājuma redzējumu, prokuratūras darba sekmīgu vadīšanu arī ierobežota finansējuma apstākļos, kā arī personiskajām īpašībām. Līdz šim deputāti nav skaidrojuši, kādi nozīmīgi argumenti būtu pretnostatāmi Augstākās tiesas priekšsēdētāja sniegtajam vērtējumam.

Plašāka informācija:
Laura Miķelsone
“Sabiedrības par atklātību – Delna” direktore
29282817
laura.mikelsone [at] delna.lv

 

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1