×

Delna: žurnālista profesionālās darbības aizsardzība ir viens no demokrātijas stūrakmeņiem

Albānija, 2010.gada 13.maijā


Paziņojums presei

Delna: žurnālista profesionālās darbības aizsardzība ir viens no demokrātijas stūrakmeņiem

Reaģējot uz policijas veikto kratīšanu žurnālistes Ilzes Naglas dzīvoklī, “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) iestājas par žurnālista profesionālās darbības aizsardzību un uzskata to par vienu no demokrātijas stūrakmeņiem Latvijā. Korupcijas novēršana nebūs iespējama, ja žurnālistu avoti baidīsies nodot sabiedrībai svarīgu informāciju.

“Starptautiskā prakse un demokrātisku valstu likumdošana noteikusi žurnālistu avotu aizsardzību par vienu no stūrakmeņiem brīvas preses pastāvēšanai, un valsts pienākums ir to nodrošināt. Iejaukšanās ir pieļaujama tikai absolūtu izņēmumu gadījumos, kad tiek skartas valsts drošībai svarīgas intereses un žurnālists ir vienīgais informācijas avots. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, LTV žurnālistes Ilzes Naglas gadījumā Latvijas policija ir pārkāpusi samērīguma principu. Tā ir rupja iejaukšanās, kas signalizē par varas vēlmi kontrolēt mediju darbu. Latvijas amatpersonām šobrīd būtu jāapliecina, ka notikušais ir izņēmums un tiks darīts viss, lai notikušais neatkārtotos”, komentē starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International Eiropas direkotrs Miklošs Māršals no Transparency International reģionālās sanāksmes Albānijā.

“Transparency International pēdējo gadu laikā ir apbalvojusi vairākus pētnieciskos žurnālistus visā pasaulē par viņu unikālo ieguldījumu korupcijas mazināšanā. Bez stipras žurnālistikas neviena sabiedrība nevar cerēt atbrīvoties no korupcijas”, uzsver Māršals.

Delnas direktore Laura Miķelsone komentē: “Tikai precīzi atspoguļojot esošās valsts pārvaldes nepilnības un izšķērdību, sabiedrība un politiķi iegūs spēcīgu grūdienu ieviest efektīvāku un atbildīgāku varas īstenošanu. Žurnālista pienākums ir nodrošināt sabiedrību ar šādu informāciju. Ņemot vērā sakāpināto sabiedrības uzmanību par šo jautājumu, aicinām valdību nekavējoties informēt par VID datu noplūdes lietas virzību, tajā skaitā arī pamatojot sabiedrībai žurnālistes kratīšanas nepieciešamību un samērīgumu”.

Plašāka informācija:
Laura Miķelsone
Sabiedrības par atklātību Delna direktore
laura.mikelsone@delna.lv
29282817(mob.), 67285585(birojs Rīgā)

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1