×

Delna pieprasa KNAB priekšniekam Normundam Vilnītim apturēt plānotās strukturālās pārmaiņas KNAB

Rīgā, 2010.gada 19.maijā

Informācija masu medijiem

„Sabiedrība par atklātību- Delna” pieprasa KNAB priekšniekam Normundam Vilnītim apturēt plānotās strukturālās pārmaiņas KNAB un apspriest tās KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēdē, kas notiks KNAB š.g. 21.maijā plkst.15.00, uzskatot, ka plānotās struktūras izmaiņas var negatīvi ietekmēt KNAB darbu.

Kā ziņoja masu mediji, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Normunds Vilnītis pieļāvis, ka nākotnē varētu atteikties no viena sava vietnieka, un jau tuvākajā laikā tiek plānotas izmaiņas KNAB struktūrā un operatīvā darba organizēšanā, izveidojot papildus operatīvo darbinieku grupu Informācijas uzkrāšanas un analīzes nodaļā.
Delna 19.maijā nosūtījusi vēstuli KNAB priekšniekam Normundam Vilnītim, pieprasot N.Vilnītim nākamajā Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēdē sniegt informāciju par plānotajām struktūras izmaiņām, to pamatojumu, kā arī, kura vietnieka amatu N.Vilnītis apsver likvidēt un kādēļ. Līdz tam Delna pieprasa apturēt iestādes struktūras izmaiņas.

Delna vērš uzmanību, ka saskaņā ar Ministru prezidenta V.Dombrovska masu medijiem pausto informāciju, arī Valsts kanceleja norādījusi uz reglamenta projekta iespējamām neprecizitātēm un trūkumiem, kas var sadrumstalot KNAB struktūru.

„Struktūras izmaiņas, attīstot darbu reģionos, ir apšaubāmas laikā, kad KNAB budžets ir ierobežots. Komunikācija starp KNAB priekšnieku un darbiniekiem pēdējā laikā ir saasināta, kā varējām pārliecināties pēdējā KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēdē. Struktūras izmaiņas var tikt izmantotas kā iegansts, lai atbrīvotos no priekšniekam nevēlamiem darbiniekiem un var vājināt KNAB darbu korupcijas apkarošanā,” uzskata Laura Miķelsone.

Inga Liepa- Meiere
Delnas juridiskā analītiķe
Tālr. 67285585, e-pasts: inga.liepa@delna.lv

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1