×

Starptautisko Pretkorupcijas dienu – 9.decembri – Delna atzīmē ar diviem pasākumiem

Rīgā, 2010.gada 8.decembrī

Starptautisko Pretkorupcijas dienu – 9.decembri – Delna atzīmē ar diviem pasākumiem

Katru gadu 9.decembrī visā pasaulē atzīmē Starptautisko Pretkorupcijas dienu. Šajā dienā ikviens sabiedrības loceklis tiek aicināts aizdomāties par korupciju sev apkārt, tās radīto “robu” savas ģimenes un valsts makā un personīgo ieguldījumu korupcijas ierobežošanā. Pārmaiņām pietiek ar nelielu soli – kukuļa nedošanu ceļu policistam, iztikšanu bez “pateicības” ārstam, ziņošanu par aizdomīgām amatpersonu darbībām.Delna Starptautisko Pretkorupcijas dienu atzīmēs ar diviem pasākumiem.

10:00 Delna rīko preses konferenci, kurā iepazīstinās ar ikgadējā Starptautiskā Korupcijas barometra rezultātiem. Organizācija Transparency International 2010.gadā 86 pasaules valstīs veica savstarpēji salīdzināmu sabiedriskās domas aptauju. Šogad aptaujā iekļauta arī Latvija. Ir interesanti salīdzināt barometra datus par sabiedrības viedokli ar Delnas novembrī publiskotajiem Korupcijas uztveres indeksa rezultātiem, kas balstās uz ekspertu un uzņēmēju aptaujām. Uz preses konferenci īpaši aicināti mediju pārstāvji. Preses konference Delnas birojā, A.Čaka ielā 49-4 (2.stāvā).

12:30 Saeimas Dzeltenajā zālē tiks svinīgi atvērta Delnas sagatavotā publikācija „Soli pa solim uz atbildīgu politiku Saeimā: vēlētāja un deputāta rokasgrāmata”. Rokasgrāmata domāta iedzīvotāju līdzdarbības Saeimas darbā veicināšanai. Tā ikvienam saprotamā veidā izskaidro Saeimas darbību un to, kad un kā šajā procesā visveiksmīgāk iesaistīties. Pasākumā piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, rokasgrāmatas autore un Delnas padomes priekšsēdētāja Inese Voika, kā arī rokasgrāmatas finansiālā atbalstītāja pārstāve – Šveices Konfederācijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Gabriela Nutci Sulpicio.

Vairāk informācijas:

Kristaps Petermanis, biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” direktors
tālr. 67285585, 26788710, e-pasts: kristaps.petermanis@delna.lv

Pievienot komentāru

 • CPI2018

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1