×

Delna aicina uz „Interešu aizstāvības un juridiskā atbalsta centra” pirmā gada darbības noslēguma pasākumu

Rīgā, 2011.gada 21.janvārī

2011.gada 26.janvārī plkst. 15:00 Ģertrūdes ielā 19/21-5 Delna un iedzīvotāji, kuri saņēmuši Delnas juridisko atbalstu, dalīsies pieredzē par interešu aizstāvības iespējām Latvijā. Klātesošos iepazīstinās ar tiesvedību rezultātiem, lai motivētu arī citus aktīvi līdzdarboties valsts un pašvaldību darbā un nebaidīties iesaistīties problēmu risināšanā.

Gada laikā palīdzība sniegta vairāk nekā 40 lietās. Delna palīdzējusi iedzīvotājiem sagatavot 90 dažāda veida juridiskos dokumentus, tajā skaitā, piecas konstitucionālās sūdzības Satversmes tiesai un vairākus pieteikumus administratīvajās tiesās.

2010.gadā darbību uzsāka Delnas Interešu aizstāvības un juridiskās palīdzības centrs, sniedzot iedzīvotājiem un organizācijām bezmaksas juridisko palīdzību būvniecības un teritorijas plānošanas jomā gadījumos, kas saistīti ar aizdomām par korupciju.

Līdz šim apjomīgāko juridisko atbalstu Delna ir sniegusi, palīdzot 56 Rucavas un Grobiņas novada iedzīvotājiem sagatavot konstitucionālās sūdzības Satversmes tiesai par ieplānoto vēja elektrostaciju būvniecību Dunikas un Medzes pagastu teritorijās. Šajās lietās apstrīdētas un pārsūdzētas arī vairākas būvatļaujas. Iedzīvotāji ar Delnas atbalstu iesaistījās normatīvo aktu izstrādē. Šīs lietas ir iezīmējušas virkni problēmu gan attiecībā uz kopējo plānošanas sistēmu, gan tieši uz vēja elektrostaciju plānošanu un būvniecību. Satversmes tiesā spriedums par Dunikas teritorijas plānojumu būs 2011.gada 24.februārī.

Juridiskā palīdzība sniegta projekta ietvaros, kas tiek realizēts ar Sorosa fonds – Latvija finansiālu atbalstu.

Papildu informācija:

Aiga Grišāne
Delnas Interešu aizstāvības un juridiskās palīdzības centra vadītāja
aiga.grisane@delna.lv, 67285585

Pievienot komentāru

 • CPI2018

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1