×

Nāc un “ēno” DELNU 2011.gada 16.februārī!

Rīga, 2011.gada 4.februārisDelna šogad pirmo reizi arī pie sevis aicina jauniešus, kas vēlētos “ēnot” Delnas darbiniekus 2011.gada 16.februārī, kad visā Latvijā norisināsies Ēnu diena.

Delna ir starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International Latvijas nodaļa – viena no vairāk kā 90 līdzīgām organizācijām visā pasaulē. Delna darbību uzsāka pirms 12 gadiem, kad kļuva ne tikai par pirmo pretkorupcijas organizāciju Latvijā, bet arī bija pirmā NVO, kuras misija bija neatkarīga politiskās darbības uzraudzība  (starptautiski šādas NVO trāpīgi sauc par “sargsuņiem”). Šajā laikā Delna ir sekmīgi un pamanāmi darbojusies valsts pretkorupcijas politikas veidošanā, izglītojusi un iesaistījusi sabiedrību pretkorupcijas jautājumos, un ne reizi vien spēlējusi būtisku lomu korupcijas novēršanā, piemēram, aicinot cilvēkus piedalīties tā sauktajā Lietussargu revolūcijā, piketējot pie Saeimas un piedaloties Tautas sapulcē Doma laukumā 2007.gadā rudenī. Pirms 2009.gada pašvaldību vēlēšanām un 2010.gada Saeimas vēlēšanām Delna veidoja deputātu kandidātu reputācijas datu bāzi (www.kandidatiuzdelnas.lv), kur pēc pretkorupcijas kritērijiem izvērtēja potenciālos “tautas kalpus”. Delna arī aktīvi seko līdzi notikumiem, kas saistīti ar KNAB darbību, sniedzam iedzīvotājiem juridisko palīdzību būvniecības un teritorijas plānošanas jomā, novērojam “Gaismas pils” būvniecības procesu, veiksim 10.Saeimas deputātu darbības uzraudzību u.c.

Viena no Delnas darbības prioritātēm kopš 2007.gada ir bijis arī darbs ar jaunatni, jo jaunieši ir Latvijas nākotnes veidotāji, bet vienlaicīgi tiem ir kritiski zema interese par politiku un vāja tās izpratne, sabiedriskās domas aptaujas atklāj pārsteidzoši augstu toleranci pret sliktu pārvaldību un korupciju. Delna ir īstenojusi dažādas aktivitātes (lekcijas skolās un augstskolās, pretkorupcijas vasaras skolas, jaunatnes NVO projektu mentorings, apmācību semināri, mācību materiālu izstrāde u.c.), lai izglītotu jauniešus par tādām demokrātiskas sabiedrības vērtībām kā tiesiskums, laba pārvaldība, masu mediju neatkarība,  veicinot jauniešu kļūšanu par aktīviem pilsoniskās sabiedrības locekļiem un pārmaiņu veicinātājiem. Arī 2011.gada laikā īstenosim daudzveidīgas aktivitātes, iesaistot jauniešus.

Ēnu dienas laikā jauniešiem būs iespēja “ēnot” gan Delnas padomes priekšsēdētāju Inesi Voiku, gan direktoru Kristapu Petermani, kā arī tikties ar citiem Delnas darbiniekiem, piedzīvojot vienu dienu vienā no aktīvākajām Latvijas nevalstiskajām organizācijām.

Interesentus lūdzam pieteikties līdz 11.februārim, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: laura.kornete@delna.lv, pamatojot vēlmi “ēnot” tieši Delnu un norādot savu skolu, klasi, e-pasta adresi un tālruņa numuru. Potenciālo “ēnu” vakanču skaits ir ierobežots!

Kontaktpersona papildus informācijas iegūšanai – Laura Kornete, Jauniešu pilsoniskās līdzdalības veicināšanas projekta koordinatore, tālr. 67285585 vai 26401584.

Jauniešu pilsoniskās līdzdalības veicināšanas projekta īstenošanu atbalsta Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā.

Pievienot komentāru

 • CPI2018

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1