×

Delna meklē brīvprātīgos juristus

2011.gada 7.februārī

DELNA MEKLĒ BRĪVPRĀTĪGOS JURISTUS

Lai nodrošinātu juridisko atbalstu iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām būvniecības un teritorijas plānošanas jomā, aicinām iesaistīties brīvprātīgos juristus. Darbs saistīts ar juridisko konsultāciju sniegšanu un tiks organizēts Delnas juristu vadībā.

Piedāvājam:
 • radošu un interesantu juridisko darbu vadošā NVO Latvijā;
 • iespējas pilnveidot zināšanas praksē, tajā skaitā, sagatavot konstitucionālās sūdzības Satversmes tiesai un pieteikumus administratīvajā tiesā, pārstāvēt personas administratīvajā tiesā u.c.;
 • iespēju pašiem normēt darbam veltīto laiku;
 • regulāras tikšanās ar jomas ekspertiem;
 • iespējas darboties draudzīgā, atvērtā un atbalstošā komandā.
Prasības:
 • juridiskā izglītība vai tiesību zinātņu students;
 • augsta atbildības sajūta un spēja patstāvīgi plānot darbu;
 • iepriekšējā pieredze un/vai papildu zināšanas vides, administratīvo un konstitucionālo tiesību jomā tiks uzskatītas par priekšrocību.

CV un motivācijas vēstuli, norādot izglītību, studiju kursu, kā arī aprakstot iepriekšējo pieredzi un zināšanas vides, administratīvajās un konstitucionālajās tiesībās (kursa darbu tēmas, prakses vietas u.tml.),
gaidām līdz 2011.gada 21.februārim.

Dokumentus var sūtīt: uz e-pastukonsultacijas@delna.lv (ar norādi – Jurista pieteikums) vai pa faksu 67285584.
*Neskaidrību gadījumā sazinieties ar Aigu Grišāni, telefons: 28441122.

DARBA APRAKSTS: DELNAs SNIEGTAIS JURIDISKAIS ATBALSTS

Delnas Interešu aizstāvības un juridiskās palīdzības centrs būvniecības un teritorijas plānošanas jomā kopš 2010.gada 1.marta sniedz juridisku atbalstu iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām lietās, kurās ir aizdomas par korupciju. Juridiskā palīdzība tiek sniegta projekta ietvaros, kas tiek realizēts ar Sorosa fonds – Latvija finansiālu atbalstu.

Delna iesaka tiesiskus risinājumus, palīdz noformēt dokumentus un lietās, kas ir sabiedriski nozīmīgas un/vai var radīt precedentus, sagatavo dokumentus un pārstāv tiesās.
Gada laikā palīdzība sniegta vairāk nekā 40 lietās. Delna palīdzējusi iedzīvotājiem sagatavot 90 dažāda veida juridiskos dokumentus, tajā skaitā, piecas konstitucionālās sūdzības Satversmes tiesai un vairākus pieteikumus administratīvajās tiesās.

Līdz šim apjomīgāko juridisko atbalstu Delna ir sniegusi, palīdzot 56 Rucavas un Grobiņas novada iedzīvotājiem sagatavot konstitucionālās sūdzības Satversmes tiesai par ieplānoto vēja elektrostaciju būvniecību Dunikas un Medzes pagastu teritorijās. Šajās lietās apstrīdētas un pārsūdzētas arī vairākas būvatļaujas. Iedzīvotāji ar Delnas atbalstu iesaistījās normatīvo aktu izstrādē.

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1