×

Sabiedriskās organizācijas uzklausīs tiesībsarga kandidātus

Rīgā, 2011.gada 18.februārī

Pēc ilgiem meklējumiem Saeimas partijas tiesībsarga amatam ir izvirzījušas divus pretendentus – tiesnesi Anitu Kovaļevsku un Rīgas slimokases likvidatoru Juris Jansonu. Viņu skatījumu uz cilvēktiesību aizsardzību un labas pārvaldības jautājumiem plašāka publika varēs uzzināt diskusijā, ko rīko Delna un portāls politika.lv.

Diskusija notiks 22.februārī plkst. 15:00 Satori grāmatnīcā Lāčplēša ielā 31.

Pasākuma laikā nodrošināta video translācija portālos www.politika.lv un www.satori.lv.

Anita Kovaļevska un Juris Jansons ir aicināti iepazīstināt ar sevi, personīgo skatījumu uz tiesībsarga institūcijas atdzīvināšanu un sabiedrības uzticības atgūšanu, kā arī izpratni par būtiskākajām Latvijas cilvēktiesību problēmām un to risinājumu.

Uz tikšanos un aktīvu dalību aicinātas cilvēktiesību jomas redzamākās NVO, kā arī cilvēktiesību un labas pārvaldības eksperti. Sarunu vadīs Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons. Diskusija ir atvērta visiem, kam rūp Tiesībsarga institūcija Latvijā.

“Tiesībsarga uzdevums nav piebalsot varas elitei, bet atbilstoši likumiem un starptautiskajiem cilvēktiesību standartiem iestāties par Latvijas iedzīvotāju interesēm un palīdzēt domstarpībās ar valsts iestādēm. Nav pieļaujams, ka par tiesībsargu kļūst persona, par kuru pilsoniskajai sabiedrībai nav pārliecības kā par kompetentu, politiski neatkarīgu un sabiedrības intereses aizstāvēt gatavu cīnītāju. Ar šo diskusiju vēlamies rādīt piemēru partijām un pārliecināties, ka tiesībsarga kandidātiem piemīt amatam nepieciešamās īpašības,” norāda Inese Voika, Delnas padomes priekšsēdētāja.

Delna uzskata, ka plaša un atklāta diskusija par augstāko valsts amatpersonu amata kandidātiem un to izvērtējums ir būtisks un obligāts priekšnoteikums tam, ka izvēlētais kandidāts būs vispiemērotākais un strādās sabiedrības interesēs.

Plašāka informācija:
Inese Voika, Delnas padomes priekšsēdētāja, inese.voika@delna.lv, 29284707

Pievienot komentāru

  • CPI2018Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

     

    rokas_gramataddddddbilde

    empiric_1