×

Delna: Satversmes tiesai jāskaidro savas nostājas pamatojums Muižnieces “protokola viltojuma” lietā

Šodien Satversmes tiesa (ST) ir izplatījusi paziņojumu, ka Vinetas Muižnieces “sniegtais skaidrojums būtiski atšķiras no masu mediju paustās informācijas” tā sauktajā protokolu lietā. Tā kā ST rīcībā neesot citas oficiālas informācijas, tad tiesneši turpinās gaidīt Ģenerālprokuratūras atzinumu.

ST tiesneši nav informējuši, kas no V.Muižnieces skaidrojuma viņus pārliecinājis un kas tieši no medijos atspoguļotās informācijas bijis aplams. ST šodienas sniegto skaidrojumu nevar uzskatīt par pietiekamu, lai kliedētu sabiedrības bažas par to, ka spriedumu taisīšanā piedalās persona, kas, iespējams, veikusi dienesta viltojumu, par ko uzsākta Ģenerālprokuratūras pārbaude.

Delna šonedēļ jau lūdza ST priekšsēdētāju Gunāru Kūtri rūpīgi vērtēt publiski izskanējušos pretrunīgos Satversmes tiesas tiesneses, 9.Saeimas Juridiskās komisijas vadītājas V.Muižnieces izteikumus. Ņemot vērā to, ka ST spriedumos lemtais ir saistošs ikvienai personai, turklāt, spriedumi ir galīgi un nepārsūdzami, uz iestādi attiecas daudz augstāki atbildības, atklātības un godīguma principi nekā uz citām iestādēm.

“Neviens iedzīvotājs nevēlētos, ka tam operāciju taisa ķirurgs, kas, iespējams, pārkāpis profesionālos noteikumus savā iepriekšējā darbībā. ST spriedumiem ir līdzīgas, tālejošas, pat neatgriezeniskas sekas. Ja V.Muižniece tiesiskuma vārdā un sabiedrības interesēs pati nespēj pieņemt atbilstošu lēmumu, citiem ST tiesnešiem ir jāierobežo V.Muižnieces dalība spriedumu taisīšanā līdz Ģenerālprokuratūras atzinuma saņemšanai, vai arī pilnībā jākliedē sabiedrības bažas par iespējamo likumpārkāpumu,” norāda K.Petermanis, Delnas direktors.

Plašāka informācija:
Kristaps Petermanis, Delnas direktors
26788710, kristaps.petermanis@delna.lv

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1