×

Delna ar jauniešiem runās par atklātu un godīgu skolu

Šonedēļ sākas Delnas izglītojošu sarunu cikls Latvijas skolēniem par atklātu un godīgu skolu. Novembrī Delna viesosies vairākos Latvijas reģionos, lai izzinātu skolu motivāciju kļūt par  godaprāta vēstnešiem Latvijas izglītības sistēmā un vietējā sabiedrībā.

“Mēs ticam, ka skolā gūtā pieredze būtiski ietekmē izvēli par nākamo darba vietu vai sadarbības partneriem, saskaroties ar negodīgu rīcību vai korupciju,” skaidro Inese Voika, padomes priekšsēdētāja.

“Delnu satrauc fakts, ka vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nebūtu gatavi ziņot par korupcijas gadījumu, jo neredz tam jēgu vai baidās to darīt. Ceram, ka skolēnu vidū situācija ir apņēmīgāka,” teica I.Voika.

Šomēnes Delna uzrunās jauniešus, skolotājus un viņu vecākus piecās dažādās Latvijas vietās, kas atsaucās aicinājumam sadarboties. “Mēs ticam, ka vērtības sabiedrībā var veidot tikai kopīgā sarunā un sadarbībā. Tāpēc braucam uz skolām ar interesi un atvērtību dzirdēt skatu par to, kā būvēt godīgāku Latviju, sākot no sevis”, teica I.Voika.

Tiekoties ar skolotājiem un uzrunājot jauniešu vecākus, Delna iepazīstinās ar iecerēto programmu “Atklāta un godīga skola”.

Delnas vizīšu kalendārs

13.novembrī      Rīgas Skolēnu līderu forumā „Ar skatu nākotnē” – ētiskuma darba grupa

22.novembrī      Talsu novada bērnu un jauniešu centrā – ētiskuma darba grupa

25.novembrī      Rīgas Tehniskajā koledžā – pretkorupcijas stunda, tikšanās ar skolotājiem un audzēkņu padomi

29.novembrī      Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikumā vecāku dienā ētiskuma stunda, tikšanās ar skolotājiem un vecākiem.

Plānots doties arī uz Valmieru un Liepāju.

Pretkorupcijas stundas saturs

Delnas pretkorupcijas un ētikas stundas laikā jauniešiem ir iespēja pārrunāt, kādu rīcību viņi uzskata par godīgu, iepazīt savas un skolas biedru vērtības, kā arī uzzināt, kā pieņemt lēmumus morāli sarežģītās situācijās. Delnas nodarbībās jaunieši uzzina, kas ir korupcija un tās sekas, kā to atpazīt reālajā dzīvē, kāda ir viņu kā skolēnu atbildība korupcijas mazināšanā un uz kādiem pamatiem balstās valsts godaprāta sistēma.

Programma Atklāta un godīga skola

Ilgtermiņa programmas „Atklāta un godīga skola” mērķis būs izcelt atklātu, godīgu un demokrātisku skolu kā vērtību mūsdienu sabiedrībā. Programmā skolas varēs apgūt labas un demokrātiskas pārvaldības modeli, kas mācīs iestāties pret netaisnību, aizstāvēt godīgumu un caurspīdīgumu, identificēt un novērst korupciju, kļūstot par moderniem godaprāta centriem savā pilsētā vai novadā.

Projektu “Ceļā uz skolu kustību “Atklāta un godīga skola”” finansiāli atbalsta Nīderlandes Karalistes vēstniecība un privāti ziedotāji.

Sīkāka informācija:

Agnese Alksne

Delnas Komunikācijas direktore

agnese.alksne@delna.lv, Tālrunis: 29443666

 

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1