×

Delna dodas uz Talsiem ar sarunu par godīgumu

Piektdien, 22.novembrī „Sabiedrības par atklātību – Delna” pārstāvji Talsos tiksies ar skolu jauniešiem un pašpārvalžu līderiem, kā arī aktīvajiem vecākiem. Delna vēlas izzināt skolēnu un vecāku motivāciju kļūt par godaprāta vēstnešiem Latvijas izglītības sistēmā un vietējā sabiedrībā.

Vispirms Talsu novada bērnu un jauniešu centrā Delna vadīs ētikas stundu Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu skolu jauniešiem un pašpārvalžu līderiem. Talsu novada pieaugušo izglītības centrā Delna tiksies ar vecākiem.

“Lielākā daļa Latvijas sabiedrības nosoda korupciju un iedzīvošanos uz nodokļu maksātāju rēķina un gribētu, lai tas vienreiz beigtos. Taču vienlīdz liela daļa ar savu darbību atbalsta negodīgumu, bieži to neapzinādamies. Delna dodas uz Talsiem uz godīgu sarunu par godīgumu pašiem savā dzīvē, novadā un valstī,” skaidro Inese Voika, Delnas padomes priekšsēdētāja.

“Delnu satrauc arī fakts, ka vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nebūtu gatavi ziņot par korupcijas gadījumu, jo neredz tam jēgu vai baidās to darīt. Ceram, ka skolēnu vidū situācija ir apņēmīgāka,” teica I.Voika. Vizīte Talsos notiek Delnas izglītojošo sarunu cikla laikā Latvijas skolēniem par atklātu un godīgu skolu.

Tuvākā mēneša laikā Delna uzrunās jauniešus, skolotājus un viņu vecākus piecās dažādās Latvijas vietās, kas atsaucās aicinājumam sadarboties – Talsos, Cēsīs, Valmierā, Liepājā un Rīgā. Delnas ētikas stundu laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt savas un skolas biedru vērtības, uzzināt, kā pieņemt lēmumus morāli sarežģītās situācijās. Delnas nodarbībās jaunieši uzzina, kas ir korupcija un tās sekas, kāda ir viņu atbildība korupcijas mazināšanā un uz kādiem pamatiem balstās valsts godaprāta sistēma.

“Oktobrī sarunas par godīgumu skolā un dzīvē guva lielu atsaucību Latvijas skolēnu pašpārvalžu salidojuma laikā. Tagad braucam uz skolām un jauniešu centriem ar interesi un atvērtību dzirdēt, kā būvēt godīgāku Latviju, sākot no sevis,” pieredzē dalās Delnas pārstāve Zane Siksnāne. Tiekoties ar skolotājiem un uzrunājot jauniešu vecākus, Delna iepazīstinās ar iecerēto ilgtermiņa programmu “Atklāta un godīga skola”. Tās mērķis būs izcelt atklātu, godīgu un demokrātisku skolu kā vērtību mūsdienu sabiedrībā. Programmā skolas varēs apgūt labas un demokrātiskas pārvaldības modeli, kas mācīs iestāties pret netaisnību, aizstāvēt godīgumu un caurspīdīgumu, identificēt un novērst korupciju, kļūstot par moderniem godaprāta centriem savā pilsētā vai novadā.

“Sabiedrības par atklātību – Delna” misija kopš 1998.gada ir veidot sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās. Delna ir starptautiskas organizācijas Transparency International Latvijas nodaļa. Organizācijai ir daudzu gadu pieredze darbā ar jauniešiem, dodoties vieslekcijās uz skolām, organizējot pretkorupcijas vasaras skolu, konkursus jauniešu nevalstiskajām organizācijām, izglītojošus kursus jaunajiem žurnālistiem un piedaloties „Jauniešu Saeimā”.

Projektu “Ceļā uz skolu kustību “Atklāta un godīga skola”” finansiāli atbalsta Nīderlandes Karalistesvēstniecība un privāti ziedotāji.

 

Sīkāka informācija:

Agnese Alksne

Delnas Komunikācijas direktore

agnese.alksne@delna.lv, Tālrunis: 29443666

 

 

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1