×

Delna dodas uz Priekuļiem ar sarunu par godīgumu

Piektdien, 29.novembrī „Sabiedrības par atklātību – Delna” pārstāvji dodas uz Vecāku dienu Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikumā, lai tiktos ar audzēkņiem un vecākiem. Delna vēlas izzināt skolēnu un vecāku motivāciju kļūt par godaprāta vēstnešiem Latvijas izglītības sistēmā un vietējā sabiedrībā.

Vispirms Delna vadīs ētikas stundu par godīgumu skolā un dzīvē tehnikuma audzēkņiem, pēc tam tiksies ar skolas audzēkņu padomi un vecākiem, lai diskutētu par demokrātiskas, atklātas un godīgas skolas principiem.

“Lielākā daļa Latvijas sabiedrības nosoda korupciju un iedzīvošanos uz nodokļu maksātāju rēķina. Tā gribētu, lai tas vienreiz beigtos, taču vienlīdz liela daļa ar savu darbību atbalsta negodīgumu, bieži to neapzinādamies. Delna dodas uz Priekuļiem uz atklātu sarunu par godīgumu pašiem savā dzīvē, novadā un valstī,” skaidro Inese Voika, Delnas padomes priekšsēdētāja.

“Delnu satrauc fakts, ka vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nebūtu gatavi ziņot par korupcijas gadījumu, jo neredz tam jēgu vai baidās to darīt. Ceram, ka skolu audzēkņu vidū situācija ir apņēmīgāka,” teica I.Voika.

Vizīte Priekuļos notiek Delnas izglītojošo sarunu cikla laikā Latvijas skolēniem par atklātu un godīgu skolu. Novembrī un decembrī Delna uzrunā jauniešus, skolotājus un viņu vecākus piecās dažādās Latvijas vietās, kas atsaucās aicinājumam sadarboties – Talsos, Priekuļos, Valmierā, Liepājā un Rīgā.

Delnas ētikas stundu laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt savas un skolas biedru vērtības, uzzināt, kā pieņemt lēmumus morāli sarežģītās situācijās. Delnas nodarbībās jaunieši uzzina, kas ir korupcija un tās sekas, kāda ir viņu atbildība korupcijas mazināšanā un uz kādiem pamatiem balstās valsts godaprāta sistēma.

“Profesionālās izglītības skolas veido jauniešu pirmo saikni ar tālāko profesiju un dzīvi, kurā profesionālā ētika un personīgais godaprāts spēlēs lielu nozīmi, tāpēc braucam pie topošajiem speciālistiem ar interesi un atvērtību dzirdēt, kā būvēt godīgāku Latviju, sākot no sevis,” pieredzē dalās Delnas pārstāve Zane Siksnāne.

Tiekoties ar skolotājiem un uzrunājot jauniešu vecākus, Delna iepazīstinās ar iecerēto pārmaiņu programmu “Atklāta un godīga skola”. Tās mērķis būs izcelt atklātu, godīgu un demokrātisku skolu kā vērtību mūsdienu sabiedrībā. Programmā skolas varēs apgūt labas un demokrātiskas pārvaldības modeli, kas mācīs iestāties pret netaisnību, aizstāvēt godīgumu un caurspīdīgumu, identificēt un novērst korupciju, kļūstot par moderniem godaprāta centriem savā pilsētā vai novadā.

“Sabiedrības par atklātību – Delna” misija kopš 1998.gada ir veidot sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās. Delna ir starptautiskas organizācijas Transparency International Latvijas nodaļa. Organizācijai ir daudzu gadu pieredze darbā ar jauniešiem, dodoties vieslekcijās uz skolām, organizējot pretkorupcijas vasaras skolu, konkursus jauniešu nevalstiskajām organizācijām, izglītojošus kursus jaunajiem žurnālistiem un piedaloties „Jauniešu Saeimā”.

Projektu “Ceļā uz skolu kustību “Atklāta un godīga skola”” finansiāli atbalsta Nīderlandes Karalistes vēstniecība, Norvēģijas Karalistes vēstniecība un privāti ziedotāji.

Sīkāka informācija:

Agnese Alksne

Delnas Komunikācijas direktore

agnese.alksne@delna.lv, tālrunis: 29443666

 

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1