×

Kas uzņemsies sniegt atbildes sabiedrībai?

abi logoooo

Delna piecas dienas pēc traģēdijas rosināja izveidot sabiedrisku komisiju Zolitūdes traģēdijas  seku izvērtēšanai un risinājumu meklēšanai, lai nākotnē šādas traģēdijas nepiemeklētu  Latvijas iedzīvotājus. Šobrīd mediju telpā notiek aktīvas diskusijas par komisijas darbības formu un procesu, aizmirstot tās būtību un mērķi, kādēļ šī komisija tika rosināta.

54 bojāgājušajiem un cietušajiem ir vajadzīgas atbildes, atbildīgie un rezultāti, lai dzīvi palikušie šajā traģēdijā vai to bērni justos droši šajā valstī. Delnas uzdevums bija rosināt, valdības uzdevums bija sniegt atbalstu un priekšlikumus par formu. Gan sabiedrība, gan valsts institūcijas šo procesu veic pirmo reizi, un kļūdas ir iespējamas. Delna aicina tomēr šo procesu neievilkt birokrātiskās diskusijās, bet pieņemt lēmumus atbilstoši labajai praksei un labot kļūdas, kas pieļautas, veidojot komisiju.

Delna vēlas norādīt, ka jau šobrīd ir vērojams, ka Būvniecības likumā paredzētās izmaiņas nevirzās tik raiti uz priekšu kā plānots, lai arī politiskā apņemšanās tika solīta jau pēc traģēdijas pirmajā valdības darba nedēļā. Ja komisija tiks likvidēta, kas uzņemsies sniegt atbildes cietušajiem, to ģimenēm un sabiedrībai kopumā? Delna vēlas norādīt, ka uz Latviju skatās arī ārvalstu mediji, politiķi un uzņēmēji, kas arī gaida valsts rīcību, kā arī to, kas mainīsies. Mēs nevaram atļauties vilcināt laiku!

Delna aicina valdību iespējami ātri organizēt sabiedrisko apspriešanu, lai analizētu pieļautās kļūdas Zolitūdes sabiedriskās komisijas izveides procesā un noteikt sabiedriskās komisijas darbības principus, uzdevumus un mērķus, kurus saprot un atbalsta sabiedrība.

Gundars Jankovs

Delnas direktors

Mob.tel. 26672234

 

www.sif.lv | www.eeagrants.lv |  www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

Programmu finansē EEZ finanšu instruments un  Latvijas valsts

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1