×

Delna pārrunā ar Straujumu oligarhu ietekmi un valdības prioritātes

abi-logoooo

„Sabiedrība par atklātību – Delna” (turpmāk – Delna) vadība šodien tikās ar Ministru prezidenta amata kandidāti Laimdotu Straujumu, lai pārrunātu valdības veidošanas procesu un Delnas iesniegtos valdības deklarācijas priekšlikumus. L.Straujuma norādīja, ka ir ieinteresēta sadarboties ar Delnu, lai turpinātu virzīt izmaiņas tieslietu sistēmā, maksātnespējas administratoru procesa uzlabošanā un publiskā sektora labas pārvaldības ieviešanā, izskaužot korupcijas riskus un interešu konfliktus.

Sarunas laikā puses apmainījās ar viedokļiem gan par valdības veidošanas procesu, gan partiju savstarpējo sadarbību un jaunās valdības darbības prioritātēm. L.Straujuma apstiprināja, ka nav personīgi tikusies ar Aivaru Lembergu un viņš nav piedalījies koalīcijas līguma tapšanā.

 Delna informēja topošo valdības vadītāju par sabiedrības joprojām augsto neuzticību politiķiem, valdībai un valsts pārvaldei, norādot, ka viens no sabiedrības nosauktajiem iemesliem šai neuzticībai ir korupcijas klātbūtne valsts varas institūcijās.

 Delnas direktors Gundars Jankovs norādīja, ka sabiedrība izprot korupciju divos veidos – kā valsts nozagšanu un kā kukuļošanu. „Sabiedrības noskaņojumu ietekmē tas, ka vairāki tiesu procesi tiek uzsākti par korupcijas, interešu konflikta, valsts nozagšanas gadījumiem, bet šie procesi ilgst gadiem un vainīgie nesaņem sodus, kas rada nesodāmības un visatļautības sajūtu. Jaunās valdības uzdevums ir turpināt uzsāktās reformas tieslietu sistēmas reformēšanā, maksātnespējas administratoru procesa sakārtošanā, kā arī virzīt jaunus priekšlikumus situācijas uzlabošanai,” skaidro Delnas direktors.

 Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma bija vienisprātis ar Delnu, ka jaunajai valdībai, kuras darbs ilgs deviņus mēnešus līdz Saeimas vēlēšanām, ir jādarbojas profesionāli un atbildīgi, turpinot iesāktās reformas un pildot valdības deklarācijā izvirzītos uzdevumus.

 Delna gatavos priekšlikumus un vērsīsies pie jaunās valdības pēc tās apstiprināšanas, lai mazinātu korupcijas līmeni valstī, veicinātu caurspīdīgu pārvaldību, kā arī uzlabotu valsts pārvaldes efektivitāti.

 Priekšlikumu jomas:

1) Trauksmes cēlēju tiesiskā aizsardzība (likumprojekta izstrāde);

2)Tiesu sistēmas efektivitātes uzlabošana maksimāli ātri ieviešot Tieslietu ministrijas izstrādāto koncepciju;

3)Maksātnespējas administratoru statusa maiņa un citas izmaiņas, kas uzlabo maksātnespējas procesu, izslēdzot atsevišķu grupējumu ietekmi uz negodīga procesa veikšanu;

4) Latvijas Komercbanku regulējuma uzlabošana;

5) Pretkorupcijas sistēmas ieviešana pašvaldībās;

6) Lobēšanas atklātības nodrošināšana – jauna informatīvā ziņojuma gatavošana;

7) Zolitūdes traģēdijas izvērtēšana un sistēmisku risinājumu izstrāde un ieviešana;

8) Nevalstisko organizāciju līdzdalības un finansēšanas modeļa izveide;

9) ES fondu pārvaldības uzlabošana – caurspīdīga, efektīva, lietderīga un ātri administrēta;

10) Kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošana – caurspīdīga, atklāta, atbildības noteikšana, pamatota;

11) Nevalstisko organizāciju fonda izveide.

Kontaktpersonas: 

Gundars Jankovs
Delnas direktors
Mob.tel. 26672234

www.sif.lv | www.eeagrants.lv |  www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

Programmu finansē EEZ finanšu instruments un  Latvijas valsts

 

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1