×

Delna dodas uz reģioniem tikties ar jauniešiem

Kandidatiuzdelnas.lv kampaņas “Ko sēsi Briselē, to pļausi Latvijā!” ietvaros Delnas komanda trešdien, 7.maijā dodas uz Valmieru, lai tiktos ar Vidzemes augstskolas studentiem un Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, savukārt ceturtdien, 8.maijā Delna apmeklēs Daugavpils Universitāti. Delna diskutēs ar jauniešiem par Eiropas Parlamenta vēlēšanu nozīmi uz Latvijas iedzīvotāju nākotni un to, kā vēlēšanās izdarīt atbildīgu izvēli. Tuvākajā laikā Delnas plāno tikties ar jauniešiem arī Jelgavā.

Delnas direktors Gundars Jankovs norāda, ka jaunie vēlētāji ir viena no sabiedrības grupām, kas visvairāk šaubās par savu nepieciešamību doties uz vēlēšanām un izdarīt atbildīgu izvēli. „Tādēļ Delna īpašu uzmanību ir pievērsusi jauniešu auditorijai – viņu izglītošanai un iesaistīšanai projektā Kandidatiuzdelnas.lv, kura ietvaros 11 jaunieši veido saturu mājas lapas Blogu sadaļā,” skaidro G.Jankovs.

Delna uzskata, ka vēlētājiem ir tiesības būt izvēlīgākiem. Kandidatiuzdelnas.lv ir alternatīvs informācijas avots vēlētājiem, žurnālistiem un citiem interesentiem. “Balsojot par kādu partiju, vēlētāji, tai skaitā jaunieši, kas to darīs pirmo vai otro reizi, var ietekmēt partiju kandidātu sarakstu, kas tiek ievēlēti, ievelkot krustiņu (atbalstot) vai svītrojot (neatbalstot) konkrētus kandidātus. Ir jāizmanto šī izvēles iespēja – jāiet uz vēlēšanām un jābalso atbildīgi, tāpēc Delna līdz vēlēšanām turpinās informatīvo kampaņu “Ko sēsi Briselē, to pļausi Latvijā!”,” norāda G.Jankovs.

Līdz pat vēlēšanām 24.maijā datu bāzē sekos arvien jauni papildinājumi – tiks izveidota sadaļa “Finanses” partiju profilos un papildināta arī sadaļa “Solījumi”, kur būs pieejama partiju programmu vizualizācija.

Rudenī datu bāze tiks papildināta ar partiju un kandidātu profiliem, kas kandidēs uz 12. Saeimas vēlēšanām. Šīs būs jau trešās Saeimas vēlēšanas, kuru kandidāti tiks analizēti datu bāzē Kandidatiuzdelnas.lv.

Par projektu

Jau ziņots, ka Kandidatiuzdelnas.lv pēc īpašiem kritērijiem apkopota informācija par 9 partiju sarakstu līderiem – pirmajiem 6 kandidātiem, kas pretendē uz EP deputāta vietu. Saskaņā ar Delnas prognozēm un atlases kritērijiem, šiem ir vislielākās izredzes tikt ievēlētiem. Datu bāzē pieejama informācija par 54 deputātu kandidātiem. Kopā uz EP vēlēšanām pieteikti 14 partiju saraksti un 170 deputātu kandidāti.

Delna apkopoja publiski medijos pieejamo informāciju un analizēja, vai kandidātu biogrāfijā nav bijuši ētikas vai labas pārvaldības pārkāpumi, interešu konflikti vai iesaiste koruptīvās darbībās un citos krimināli sodāmos noziegumos. Delna uzskata, ka šādu kandidātu nonākšana pie varas grauj demokrātisku un tiesisku valsti, kā arī negatīvi  ietekmē vēlētāju uzticību politiķiem un to godaprātam. Ja šāda informācija tika atrasta, deputāta kandidātam tika piešķirts Delnas vērtējums sešās kategorijās.

Kandidatiuzdelnas.lv ir bezpartejisks un alternatīvs informācijas avots vēlētājiem, žurnālistiem un citiem interesentiem. Šī datubāze bija pieejama sabiedrībai gan pirms 10., gan 11. Saeimas vēlēšanām. Uz apkopotās informācijas bāzes tika izveidots arī 11. Saeimas uzraudzības portāls Deputatiuzdelnas.lv.

Projektu Kandidatiuzdelnas.lv finansiāli atbalsta Atvērtās Sabiedrības Institūts (Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās Sabiedrības Iniciatīvu Eiropai (Open Society Initiative for Europe), kā arī vairāki Delnas sadarbības partneri Draugiem.lv, SIA Digibrand, SIA Airport un SIA Skrivanek, kā arī interneta portāli ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem – Latviesi.com, Latviesi.lu, Baltic-Ireland.ie un AngloBalticNews.co.uk.

Plašāka informācija:

Gundars Jankovs

“Sabiedrība par atklātību – Delna” direktors

Kontakti: (+371) 67285585, Mob.: (+371) 26 672 234, ti@delna.lv

Adrese: A.Čaka ielā 49-4, Rīga, LV 1011

www.delna.lv, draugiem.lv/delna, Facebook.com/biedribadelna, Twitter/delna_lv

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1