×

Delna: Ungārijas valdība ierobežo mediju un NVO brīvību

abi-logooooblack_

Ungārijas valdība, līdzīgi kā to darījis līdz šim Putins Krievijā, ir izvērsusi kampaņu pret neatkarīgajām Ungārijas nevalstiskajām organizācijām (NVO) un medijiem, cenšoties panākt kontroli pār pieejamajiem neatkarīgajiem finanšu avotiem, kā arī ieviešot virkni ierobežojumus vārda brīvībai.

Delna, kā Transparency International tīkla Latvijas nodaļa pievienojas kopīgam paziņojum

am Ungārijas valdībai ar aicinājumu pārtraukt uzbrukumus pilsoniskajai sabiedrībai. Delna aicina arī citas Latvijas nevalstiskās organizācijas un medijus iesaistīties šajā akcijā, lai pievērstu starptautiskās sabiedrības uzmanību!

Delnas direktors Gundars Jankovs: „Ikvienas demokrātijas pamatā ir dinamiska un neatkarīga pilsoniskā sabiedrība, kas spēlē nozīmīgu un izšķirošu lomu demokrātiskas sabiedrības attīstībā. NVO spēks slēpjas sabiedrības uzticībā un neatkarībā, kas šajā gadījumā Ungārijā ir apdraudēts, līdzīgi kā tas jau kādu laiku norisinās mums kaimiņos – Krievijā.”

SpeakUpForHungary

Aicinām NVO un medijus izvietot paziņojumus savās mājas lapās kopā ar fotogrāfiju – „melnu attēlu” vai arī sociālajos tīklos variet izmantot TI-S sagatavoto uzsaukumu Ungārijas valdībai.

PAZIŅOJUMS:

Pārtraukt uzbrukumus NVO sektoram!

Kopš Ungārijas valdība tika atkārtoti ievēlēta, ir uzsākta nomelnošanas kampaņa pret Ungārijas nevalstiskajām organizācijām, graujot to uzticību sabiedrībā un cenšoties panākt kontroli pār NVO neatkarīgiem finanšu avotiem, kas nav pakļauti valdībai. Mēs ticam, ka dinamiska un neatkarīga pilsoniskā sabiedrība spēlē nozīmīgu un izšķirošu lomu demokrātiskas sabiedrības attīstībā. Tās loma ir sekot līdzi valdības darbam un sabalansēt valdošās varas izpausmes sabiedrības labā. Kā iepriekš to jau ir nodemonstrējis Putins Krievijā, tad  pilsoniskās sabiedrības apspiešana var viegli novest pie tā, ka NVO tiek kriminalizētas un to aktivitātes ir efektīvi apspiestas. Mēs solidāri atbalsta Ungārijas NVO un aicinām Ungāru, kā arī citu valstu valdības nepaspiest pilsonisko sabiedrību!

Papildus informācija:

 1. Valdības ierobežojumi mediju un NVO sektoram: http://budapestbeacon.com/featured-articles/tensions-mount-as-hungarian-government-cracks-down-on-media-and-civil-society/;
 2. Uzbrukums trīs NVO un visu EEZ, Norvēģijas pilsoniskās sabiedrība fondu administratoriem:  http://www.reuters.com/article/2014/06/02/us-hungary-norway-funding-ngo-idUSKBN0ED1QW20140602
 3. Sagatavots saraksts ar “opozīcijas”  NVO, starp tiem arī TI Ungārija un arī vēl divas lielākās pretkorupcijas NVO, kā arī individuālie EEZ grantu saņēmēji.
 4. Lielākā portāla origo.hu, galvenais redaktors tika atlaists pēc vairāku rakstu publicēšanas,    kas atklāj valdības korupcijas praksi (otrs galvenais cilvēks valdošajā partijā Lazara kungs un viņa saistība ar spiediena izdarīšanu uz Magyar Telekom (īpašnieks Deutsche Telekom): http://444.hu/2014/06/05/deutsche-telekom-hungarian-government-collude-to-silence-independent-media/.
 5. Valdības izsludinātie plāni par reklāmas nodokļu politiku, kas mazina mediju neatkarību.   http://www.theguardian.com/media/greenslade/2014/jun/04/hungary-advertising.  TV kanāli un ziņu portāli pārtrauca darbību, lai protestētu: http://on.wsj.com/SbWl1K.
 6. Augstākā tiesa nolēma, ka interneta portāla īpašnieki ir atbildīgi par lasītāju komentāriem: http://budapestbeacon.com/public-policy/constitutional-court-limits-freedom-of-expression-in-hungary/ , tā pat  Jobbik “galēji labējā” partija vairs nedrīkst tik saukta par “galēji labēju” partiju ziņās:  http://euobserver.com/eu-elections/124509 .
 7. Transparency International paziņojums presei par Ungārijas valdības rīcības sodāmību: http://www.transparency.org/news/pressrelease/transparency_international_calls_for_  an_immediate_end_to_intimidation_

Kontaktinformācija:

Sabiedrība par atklātību – Delna

Tālr.: +371 67285585

www.delna.lv

www.sif.lv | www.eeagrants.lv |  www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

Programmu finansē EEZ finanšu instruments un  Latvijas valsts

 

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1