• Delna aicina balsot par deputātu reputāciju Deputatiuzdelnas.lv


  pavadosha bildeLai dotu iespēju iedzīvotājiem paust savu attieksmi pret politiķu apšaubāmo rīcību, Sabiedrība par atklātību – Delna uzsāk informatīvo kampaņu “Ko deputāti noklusē?”. Tās laikā atjaunotajā 12. Saeimas uzraudzības portālā Deputatiuzdelnas.lv ikviens interneta lietotājs var piedalīties balsojumā, izsakot savu vērtējumu par 12. Saeimas deputātu apšaubāmo rīcību, kura rezultātā veidojas nosodītāko nedarbu antitops.

  Lai tautas kalpos nerodas visatļautības sajūta
  “Laiks starp vēlēšanām ir tikpat būtisks deputātu vērtēšanai kā pirmsvēlēšanu laiks. Ja iedzīvotāji neseko līdzi politiķu darbiem un nedarbiem, tautas kalpos rodas visatļautības sajūta,” uzskata Delnas direktors Gundars Jankovs. “Mēs ar šo kampaņu aicinām parādīt savu individuālo attieksmi pret tādu apšaubāmu rīcību kā braukšana dzērumā, radinieku pieņemšana darbā, iespējama balsu pirkšana, kā arī citi netikumi, kas raksturīgi mūsu deputātiem. Delna kopā apkopojusi ap 70gadījumu – gan nesen konstatētus pārkāpumus, gan senākus nedarbus.”

  “Kārtējo skandālu ēnā vēlētāji bieži jūtas piemirsti, tāpēc šis ir veids, kā deputātiem norādīt, ka sabiedrība neatbalsta visatļautību un sagaida priekšzīmīgu rīcību no saviem parlamentāriešiem. Ar šo balsojumu Delna vēlas turpināt diskusiju par to, vai deputātam vajadzētu turpināt darbu sabiedrības labā, ja tas ir iesaistīts ētikas, interešu konfliktu, korupcijas vai citos pārkāpumos, it īpaši, ja apšaubāma rīcība konstatēta pēc deputāta zvēresta nodošanas,” norāda G.Jankovs.

  “Ko deputāti noklusē?”
  Datu bāzē ir pieejama informācija par visiem 100 Saeimas deputātiem un to līdz šim uzkrāto un publiski pieejamo ne tik glaimojošo pieredzi četrās kategorijās – „Korupcija un kriminālpārkāpumi”, „Interešu konflikti”, „Slikta pārvaldība” un „Ētika”. Šie gadījumi ir pieejami lietotāju balsojumam, kas atspoguļosies kā deputātu lielāko nedarbu antitops sabiedrības vērtējumā. Balsojuma rezultāti ļaus novērtēt sabiedrības iecietību pret politiķu apšaubāmo rīcību, izgaismojot tos nodarījumus, kurus sabiedrība nepiedod un nosoda vai arī tieši pretēji – uzskata par maznozīmīgiem pārkāpumiem.

  „Ja vēlēšanās sabiedrībai ir iespēja deputāta kandidātu izsvītrot, tad www.deputatiuzdelnas.lv šobrīd dod iespēju ikvienam nobalsot un parādīt savu attieksmi pret konkrētu rīcību. Tas ļauj iegūt priekšstatu, cik daudzi atbalsta vai neatbalsta rīcību, kas nonākusi mediju uzmanības lokā un izraisījusi rezonansi”, turpina G.Jankovs.

  Lai deputāta personība, slava un sabiedrībā izveidojies tēls pēc iespējas mazāk ietekmētu apmeklētāju vērtējumu, mājas lapas sākumlapā visi apšaubāmās reputācijas gadījumi ir pieejami saīsinātā formā, neminot deputāta vārdu. Deputāta personību var uzzināt, kad lietotājs ir paudis savu attieksmi pret konkrēto gadījumu, nobalsojot ar kādu no saviem sociālo tīklu profiliem.

  Par Deputatiuzdelnas.lv
  Deputatiuzdelnas.lv ir bezpartejisks un alternatīvs informācijas avots vēlētājiem, žurnālistiem, studentiem un citiem interesentiem, kas izveidots uz priekšvēlēšanu rīka Kandidatiuzdelnas.lv apkopotās informācijas bāzes un darbojās jau pēc 11.Saeimas vēlēšanām. Projekta Deputatiuzdelnas.lv pirmās fāzes izveidi pēc 12.Saeimas vēlēšanām finansiāli atbalsta starptautiska pretkorupcijas tīkla Transparency International Sekretariāts Sociālo un Politisko sankciju fonda ietvaros.

  Plašāka informācija:

  Gundars Jankovs
  Sabiedrības par atklātību – Delna, Transparency International Latvijas nodaļas direktors
  A.Čaka ielā 49-4, Rīga, LV 1011
  Kontakti: (+371) 67285585, Mob.: (+371) 26672234, ti@delna.lv
  www.kandidatiuzdelnas.lv, www.delna.lv, www.draugiem.lv/delna, www.facebook.com/biedribadelna, https://twitter.com/delna_lv

  Viens komentārs
  1. 2015-01-15 pulksten 5:32 am

   gepu†āti, kuri balsoja par tautas tiesību ierobežošanu
   http://balsosanasbriviba.lv/personas-kuras-balsoja-par-tautas-tiesibu-ierobezosanu/

  Pievienot komentāru

  *

  • CPI2018Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

    

   rokas_gramataddddddbilde

   empiric_1