×

DELNA IESŪDZ TIESĀ AIVARU LEMBERGU

Lembergs

.

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) vērsusies Latvijas Republikas Ventspils tiesā ar prasības pieteikumu pret Aivaru Lembergu, par nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par tām, kā arī atvainošanos par nepamatotu un godu un cieņu aizskarošu viedokli.

.

Tiesas sēde notiks Latvijas Republikas Ventspils tiesā 2017. gada 23. novembrī pulksten 11.00, Katrīnas ielā 14, Ventspilī, LV-3601 (tiesas zālē Nr.17). Lietā Delnu pro bono pārstāv zvērināts advokāts Andris Tauriņš no Sorainen biroja.

.

2016. gada 2. novembra preses konferencē “Valstī līdz idiotismam ir novesta personāla atlases politika”, kuras video ieraksts pieejams Ventspils pilsētas domes Youtube kanālā, A.Lembergs vairākkārt pieminēja Delnu, piemēram, sakot, ka “Delna pārstāv trīs biedrus” un “[Delna] ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija”. Savukārt 2016. gada 30. novembra preses konferencē “Vai “Delna” ir politiska organizācija? Juridiski nav, faktiski ir!”, kuras video ieraksts arī pieejams  Ventspils pilsētas domes Youtube kanālā, A.Lembergs pauda apgalvojumu, ka “[Delnas] padome atrodas politisku amatpersonu rokās.”

.

Delnas ieskatā A.Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju. Delna jau 2016. gada 14. decembrī nosūtīja Ventspils pilsētas domei un A.Lembergam pretenziju ar lūgumu šīs ziņas atsaukt un atvainoties Delnai. Lūgums netika respektēts, tāpēc, lai panāktu taisnīgumu un melīgu paziņojumu atsaukšanu, kā arī saņemtu atvainošanos par tiem, Delna vērsusies tiesā.

.

Vairāk informācijas: Liene Gātere, Sabiedrības par atklātību – Delna direktora p.i., +371 67285585, liene.gatere@delna.lv

(Attēls: Youtube ekrānšāviņš)

 

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1