• Par Delnu

  DELNA IR STARPTAUTISKAS ORGANIZĀCIJAS NODAĻA

  L

  Sabiedrība par atklātību – Delna ir starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International (TI) nodaļa Latvijā. TI darbojas kopš 1993. gada, Delna – kopš 1998. gada. Delna ir Latvijas vadošā nevalstiskā organizācija pretkorupcijas jomā un veic tiesību „sargsuņa” un trauksmes cēlēja lomu. Delnas mērķis ir veidot atklātu, taisnīgu un demokrātisku sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas valsts pārvaldē, politikā, valsts un privātajā sektorā, kā arī personu savstarpējās attiecībās.

  kl

  Delna pievienojas TI tīkla korupcijas definīcijai: “Korupcija ir uzticētās varas izmantošana privātam labumam”. Delna apzinās, ka atklātības trūkums un korupcija ir būtisks drauds Latvijas drošībai un Latvijas iedzīvotāju ilgtspējīgai labklājībai. Delnas darbība Latvijā notiek vidē, kurā korupciju uzskata par nopietnu problēmu, īpaši politisko risku jomā. Nākas saskarties ar politiskās gribas trūkumu apkarot korupciju, ar administratīvu bezdarbību un pat aktīvu rīcību, kas stiprina koruptīvu vidi. Lai mazinātu korupciju, Delna veicina sabiedrības iesaisti sargsuņa funkciju pildīšanā, aicinot cilvēkus neklusēt, bet, kā savu godprātīgu pienākumu, ziņot par iespējamu korupciju.

   

  2016.gadā Delna kļuva par Tax Justice Network biedru, lai kopīgi strādātu pie caurspīdības finanšu sektorā, naudas atmazgāšanas novēršanas un godīga nodokļu regulējuma.

  .

  NOZĪMĪGĀKIE DELNAS SASNIEGUMI 2017.GADĀ

  .

  DELNAS UN TI VĒRTĪBAS KORUPCIJAS APKAROŠANĀ:

  L

  o atklātība

  o atbildīgums – rīcības pamatotība un atskaitīšanās par tās motīviem

  o godīgums

  o solidaritāte

  o drosme

  o taisnīgums

  o demokrātija

   

  Šīs vērtības ir saistošas Delnas darbiniekiem, Padomei, biedriem un atbalstītājiem.

  kl

  Plašākai informācijai par Delnu, lūdzu, meklējiet interesējošo tēmu augšējās izvēlnes joslā.

  Kontaktinformācija

   

  • Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   ddddddbilde

   empiric_1cpi2016

   rokas_gramata