×

Turpinās patvaļīga būvniecība Papes dabas parka kāpās: pašvaldība nereaģē

Rīgā, 2005.gada 4.oktobrī

SIA “Pajūris” Papes dabas parkā turpina nelikumīgos būvdarbus un Rucavas pagasta pašvaldība nereaģē. šādu situāciju, apsekojot īpašumu, secināja “Sabiedrības par atklātību – Delna” (Delna) pārstāvji. Būvnieki atklāti ignorē likuma prasības un turpina patvaļīgu būvniecību, neskatoties uz to, ka pašvaldība nesen sodījusi SIA “Pajūris” par nelikumīgi uzbūvēto katlumāju ar 1000 latu lielu naudas sodu. SIA “Pajūris” izdoto būvatļauju ēku rekonstrukcijai pagājušajā gadā anulēja Valsts būvinspekcija. Anulējums pamatojās vairākos pārkāpumus: būvniecība notiek krasta kāpu aizsargjoslā, ir paredzēts būvēt jaunas ēkas, nevis rekonstruēt vecās un pašvaldībai nav teritorijas plānojuma. Arī Ekonomikas ministrija šo lēmumu ir atstājusi spēkā. Attiecīgi šobrīd nav nekāda tiesiska pamata turpināt celtniecību.

Kā uz vietas novēroja Delnas darbinieki, celtnieki darbojās gan ārpusē, gan iekštelpās, kravas mašīnas pieveda granti. šādu būvdarbu norisināšanos pagastā nevar nepamanīt. Taču pašvaldība nereaģē, neskatoties uz tās pienākums nodrošināt būvniecības uzraudzību savā administratīvajā teritorijā. Arī iepriekšējā reizē pašvaldības rīcība šajā objektā sekoja novēloti un tikai pēc Delnas un vietējo iedzīvotāju iejaukšanās.

Līdzīga situācija radusies citā Liepājas rajona pašvaldību apvienotās būvvaldes kompetencē esošā teritorijā – Pāvilostas novada “Kāpās”, kur, neskatoties uz pieteikumu tiesā, kam būtu jāaptur būvdarbi, būvvalde neiebilda pret būvniecības turpināšanu un pat pieņēma māju ekspluatācijā.

“Šis ir kliedzošs piemērs tam, ka valstī trūkst efektīvas būvniecības kontroles”, saka Delnas kāpu projekta vadītāja Aiga Grišāne.

Tuvāka informācija: Aiga Grišāne
Delnas kāpu aizsardzības projekta vadītāja
Tālr. 7285585, 6399417
e-pasts: aiga@delna.lv

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52