×

Delna ir apstrīdējusi privātmāju būvniecību GNP mežā Inčukalnā

2006.gada 10.janvārī, Rīgā

Delna šodien Rīgas virsmežniecībā ir apstrīdējusi privātmāju būvniecību Gaujas Nacionālā parka mežā Inčukalnā starp Vidzemes šoseju un Gauju. Būvniecības priekšdarbi jau notikuši. Vienā no zemesgabaliem jau tikusi veikta kailcirte, pamatojoties uz Gaujas nacionālā parka administrācijas gada nogalē izsniegto ciršanas apliecinājumu.Inčukalna pagasta padome vēl 2005.gada 17.augustā teritorijas plānojumā šīs teritorijas paredzēja kā “mežus un apzaļumotās teritorijas”. Bet jau 8.oktobrī Rīgas virsmežniecība izsniedza atļaujas transformēt meža zemi par apbūvējamu teritoriju īpašumos “Vecrimeikas”, “Rimeikas” un “Jaunrimeikas” .

“Sabiedrība par atklātību – Delna” ir apstrīdējusi Rīgas virsmežniecības izsniegtās transformācijas atļaujas. Zemes transformācija minētajos zemes gabalos nav pieļaujama, jo tas ir pretrunā Inčukalna pagasta teritorijas plānojumam. Teritorijas plānojumā veikt grozījumus iespējams tikai īpašas procedūras ietvaros. Rīgas virsmežniecība, izsniedzot transformācijas atļaujas, ir rupji pārkāpusi plānošanu regulējošos normatīvos aktus.

Delna lūdz Inčukalna pagasta padomi pārtraukt būvniecības turpmāku saskaņošanu, neskatoties uz notikušajiem būvniecības priekšdarbiem.

Papildus informācija:
Aiga Grišāne
Delnas projekta vadītāja
Tālr. 7285585, 6399417
e-pasts: aiga@delna.lv

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1