×

Kalvītis atbalsta globālas pretkorupcijas konferences rīkošanu Latvijā 2008.gadā

Premjers Aigars Kalvītis ir izteicis atbalstu 13.Starptautiskās pretkorupcijas konferences (IACC) rīkošanai Latvijā 2008.gadā septembrī. IACC ir vadošais regulārais pretkorupcijas pasākums pasaulē ar 1200 dalībniekiem no faktiski visām pasaules valstīm. IACC unikāla īpatnība un priekšrocība ir spēja apvienot vienā forumā valsts un politisko jomu ar biznesa, NVO, mediju un akadēmisko vidi. Konference notiek katrus divus gadus, un 2006.gada novembrī Gvatemalā notikušajā 12.IACC pēc Delnas lūguma IACC Starptautiskā rīcības komiteja lēma lūgt Latvijas valdību atbalstīt šī pasākuma norisi Rīgā.

Konferences iezīmētais vadmotīvs būs Latvijai tik nozīmīgais enerģētikas temats. Konferences norise Eiropas Savienībā palīdzēs virzīt pretkorupcijas un atklātības iniciatīvas paplašinātās ES līmenī un ļaus Latvijai pozicionēties kā zinošai un aktīvai dalībvalstij. Konference Ziemeļeiropā stiprinās Latvijas sadarbību ar partneriem Baltijā un Ziemeļvalstīs.

Latvija konferencē valstiskuma deviņdesmitajā gadadienā varēs prezentēt pasaulei ievērojamos panākumus korupcijas apkarošanā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darba pieredzi, kā arī atjaunotās neatkarības gadu sasniegumus. Liela konferences dalībnieku daļa būs viesi no attīstības valstīm, tādējādi Latvija varēs stiprināt savas pozīcijas jaunajā attīstības sadarbības laukā, piedāvājot un demonstrējot savu zināšanu talāknodošanu ieinteresētajām valstīm.

13.IACC Rīgā ir vērtējama kā ievērojams Latvijas valdības atbalsts un pozitīvs signāls NVO vides spēcināšanai. IACC rīcības komitejas izvēle par labu Latvijai lielā mērā balstās “Sabiedrības par atklātību DELNA” ieguldījumā Transparency International kustības attīstībā un atzinībā par aktīvo un profesionālo darbu. Nozīmīga loma noteikti ir arī Latvijas pozitīvajai izaugsmei globālajā Korupcijas uztveres indeksā (CPI) pērn, kad mūsu valsts piedzīvoja vienu no CPI vēsturē straujākajiem pozitīvajiem lēcieniem.

Transparency International prezidente Hjugeta Labela (Huguette Labelle) ir izteikusi pateicību Kalvītim par Latvijas valdības izvēli, norādot, ka Kalvīša ielūgums rīkot IACC Latvijā ir “skaidra vēsts starptautiskajai sabiedrībai par Jūsu valdības apņēmību apkarot korupciju. Latvija nešaubīgi dos nozīmīgu ieguldījumu starptautiskajā pretkorupcijas kustībā”.

Šobrīd ārlietu ministrijai ir uzticēts veikt turpmākos sagatavošanās darbus un sagatavot sadarbības memoranda projektu ar Transparency International.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52