×

Valdība atsakās no globālas pretkorupcijas konferences rīkošanas Latvijā nākamgad

Šodien globālās pretkorupcijas organizācijas Transparency International sekretariātam Berlīnē un Delnai nosūtītajā vēstulē ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke informē organizācijas, ka “Latvijas Republikas Ministru kabinets ir noraidījis ārlietu ministrijas pieprasījumu 2008.gada valsts budžetā Starptautiskās pretkorupcijas konferences rīkošanai (13 IACC). Kā Jums zināms, Ministru kabinets šobrīd īsteno inflācijas apkarošanas plānu, kas ir licis atlikt virkni mūsu iniciatīvu.”

Premjers Aigars Kalvītis š.g. aprīlī izteica atbalstu 13.Starptautiskās pretkorupcijas konferences (IACC) rīkošanai Latvijā 2008.gadā septembrī. Vasarā ārlietu ministrija apstiprināja, ka virzīs atbilstošu budžeta pieprasījumu 2008.gada budžetā. Transparency International prezidente Hjugeta Labela (Huguette Labelle) šovasar tika izteikusi pateicību Kalvītim par Latvijas valdības izvēli, norādot, ka Kalvīša ielūgums rīkot IACC Latvijā ir “skaidra vēsts starptautiskajai sabiedrībai par Jūsu valdības apņēmību apkarot korupciju. Latvija nešaubīgi dos nozīmīgu ieguldījumu starptautiskajā pretkorupcijas kustībā”.

IACC ir vadošais regulārais pretkorupcijas pasākums pasaulē ar 1200 dalībniekiem no faktiski visām pasaules valstīm. Tādējādi tas būtu bijis pirmais patiesi globālais notikums mūsu valstī.

IACC unikāla īpatnība un priekšrocība ir spēja apvienot vienā forumā valsts un politisko jomu ar biznesa, NVO, mediju un akadēmisko vidi. Konference notiek katrus divus gadus, un 2006.gada novembrī Gvatemalā notikušajā 12.IACC pēc Delnas lūguma IACC Starptautiskā rīcības komiteja lēma lūgt Latvijas valdību atbalstīt šī pasākuma norisi Rīgā.

Konferences iezīmētais vadmotīvs būtu bijis Latvijai tik nozīmīgais enerģētikas temats. Konferences norise Eiropas Savienībā palīdzētu virzīt pretkorupcijas un atklātības iniciatīvas paplašinātās ES līmenī un ļautu Latvijai pozicionēties kā zinošai un aktīvai dalībvalstij. Konference Ziemeļeiropā stiprinātu Latvijas sadarbību ar partneriem Baltijā un Ziemeļvalstīs.

Valdības lēmumu komentē Delnas padomes priekšsēdētājs Roberts Putnis: “Delna apsveic valdības rūpes par inflācijas apkarošanu, tomēr šis lēmums vieš bažas par vēl vienu papildu soli atpakaļ jau tā kopš pērnā gada vēlēšanām stagnējošajā pretkorupcijas politikā. Konference būtu valdības iespēja parādīt Latvijas tautai un plašākai pasaulei, ka tai rūp korupcijas apkarošana. Sabiedrībai ir jāapzinās, ka augsto inflāciju nosaka arī partiju pakļautība politiskajai korupcijai jeb atkarība no šaurām interešu grupām.”

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52