×

Delna aicina savlaicīgi apzināt Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības termiņu pagarinājuma ietekmi uz bibliotēkas celtniecības kopējām izmaksām

Rīgā, 2009.gada 17.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) celtniecības kontekstā šobrīd svarīgākais ir sagatavot un savlaicīgi iesniegt valdībai kultūras ministra Inta Dāldera šodienas preses konferencē solītos aprēķinus par sadārdzinājumu, ko varētu radīt LNB būvniecības termiņu pagarinājums.

Ministru kabinetam un Saeimai, lemjot par 2010.gada budžetu, ir jābūt informētiem par to, cik finansējuma samazinājums bibliotēkas celtniecībai nākamajā gadā izmaksās valstij ilgtermiņā, t.i. cik papildus naudas no valsts budžeta bibliotēkas celtniecības pabeigšanai varētu būt nepieciešams, ja par vienu vai vairākiem gadiem tiek pagarināts ēkas nodošanas termiņš.

Atklātības un labas pārvaldības ievērošanai vienlīdz svarīgi ir ne tikai iesniegt aprēķinus par papildus izmaksām, bet arī izskaidrot katru potenciālā sadārdzinājuma vienību. Piemēram, preses konferencē Delna vērsa uzmanību uz to, ka būtu nepieciešams atšifrēt, kas tiek saprasts ar vadības izmaksām, kas pēc šī brīža Kultūras ministrijas aprēķiniem būvdarbu pagarinājuma gadījumā sastādīs aptuveni ceturto daļu no būvdarbu fiksētajām izmaksām mēnesī. Tāpat Delna atgādina, ka nevajadzētu aizmirst savlaicīgi apzināt nepieciešamo finansējumu un tā avotus LNB projekta pārējām sastāvdaļām – infrastruktūrai, apkārtnes labiekārtošanai, mēbelēm un iekārtām, bez kā bibliotēkas pilnvērtīga funkcionēšana nebūs iespējama.

Šodien, 17.septembrī kultūras ministrs I.Dālderis informēja žurnālistus par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniecības gaitu un projekta turpmāko virzību valsts budžeta samazinājuma kontekstā. 2009.gadā LNB ēkas būvniecībai būs pieejami 22,1 miljoni latu no būvniecības līgumā apstiprinātajiem 29,3 miljoniem latu, bet 2010.gada budžeta projektā šobrīd bibliotēkas celtniecībai iezīmēti 26,1 miljoni latu no nepieciešamajiem 38,5 miljoniem latu. Kā informēja I.Dālderis, 2010.gada budžetā reāli apstiprinātā summa varētu būt vēl mazāka, kas attiecīgi nozīmē to, ka būs jāpagarina LNB būvniecības termiņi. Kultūras ministrijas provizoriskie aprēķini liecina, ka būvniecības pagarinājums gadā varētu izmaksāt ap 3,1 miljoniem latu.

Delna aicina kultūras ministru I.Dālderi turpināt regulāri informēt sabiedrību par LNB projekta īstenošanas gaitu un izmaksām, kā arī sarunām ar Nacionālo Būvkompāniju apvienību par noslēgtā būvdarbu līguma izmaiņām.

Prezentācija par LNB projekta īstenošanas gaitu pieejama Kultūras ministrijas mājas lapā

Kontaktpersona:
Vineta Kleinberga
Tālr.: 28348271
E-pasts: vineta.kleinberga@delna.lv

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52