×

Delna rosina Apsīti atkāpties no amata

2009.gada 29.septembrī

Ja reiz intervijā raidījumam “Nekā personīga” Romāns Apsītis atzīst, ka nožēlo izvēli vadīt Tiesībsarga biroju, viņam nekavējoties būtu savas pārdomas un vērtējums jāpārvērš rīcībā un jāatkāpjas no amata, tādā veidā uzņemoties atbildību par biroja neefektīvo darbu un nepakļaujot biroju likvidēšanas draudiem.

Tiesībsargs R.Apsītis medijiem ir atklāti atzinis, ka nožēlo, ka ir nonācis šajā amatā, taču vienlaikus turpina tajā atrasties,
tādējādi pakļaujot riskam likvidēt demokrātiskā sabiedrībā tik nepieciešamo ombuda institūciju. Savu spēju pārvērtēšana no R.Apsīša puses, piekrītot ieņemt amatu pēc A.Kalvīša aicinājuma, nedrīkst kļūt par iemeslu pašas Tiesībsarga institūcijas likvidācijai.Delna uzskata, ka Tiesībsargam ir jāatkāpjas no amata, ļaujot sekotājam veikt nepieciešamās administratīvās izmaiņas un enerģiski vadīt iestādi samazinātā budžeta apstākļos.

Delna uzskata ka Tiesībsarga darbība ir īpaši nozīmīga ekonomiski un politiski smagā situācijā, kad liela daļa valdības lēmumu ir raisījuši bažas par to tiesiskumu un atbilstību vispārējām cilvēktiesību normām un labai pārvaldībai. Tādēļ šobrīd būtu jādomā nevis par biroja likvidēšanu, bet gan tieši pretēji – par tā stiprināšanu, sākot ar spēcīga un piemērota vadītāja ievēlēšanu.

Vienlaikus, Delna negatīvi vērtē arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas pasīvo nostāju Tiesībsarga darbības izvērtēšanā, neizmantojot parlamentārās kontroles iespējas. 2009.gada 14.jūlija komisijas sēdē, kurā piedalījās gan Apsītis, gan darbinieki un izskanēja informācija par nopietnām problēmām biroja darbā un vadībā, sekoja vienīgi problēmas aktualizējušo darbinieku kaunināšana, nevis konstruktīvs situācijas izvērtējums. Vēstulē Delnai, atbildot uz aicinājumu novērtēt komisijas sēdē izskanējušo informāciju, I.Circene ir norādījusi: “Līdz šim komisijas sadarbība ar Tiesībsarga biroju vienmēr ir bijusi laba un darbinieku kompetence ir pietiekami augstā līmenī”.

Šobrīd ir jādara viss, lai Tiesībsarga birojs atgūtu sabiedrības uzticību un efektīvi strādātu.

Informāciju sagatavoja:
Laura Miķelsone
Delnas direktore
29282817, laura.mikelsone@delna.lv

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52