×

Delna aicina stiprināt Kultūras ministrijas spēju veikt LNB projekta vadību, atklāt ar apakšuzņēmējiem noslēgto līgumu summas un izvērtēt riskus celtniecības pabeigšanai krīzes budžeta apstākļos

 Rīgā, 2009.gada 21.decembrī

Šodien “Sabiedrība par atklātību – Delna” (“Delna”) publiskoja secinājumus par tās līdzdarbības līguma ar Kultūras ministriju izpildi laika posmā no 2009.gada augusta līdz decembrim.

Ziņojumā “Delna” secina, ka LNB projekts un bibliotēkas celtniecības process šobrīd netiek vadīts tā, lai bibliotēka tiktu uzcelta pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk. Tāpat “Delna” norāda, ka nav izvērtēti ekonomiskie un juridiskie riski, kurus LNB pabeigšanai nākamajos gados radīs samazinātais valsts budžeta finansējums, bez tam, par šiem riskiem nav bijusi informēta ne valdība, ne Saeima pirms lēmuma par 2010.gada budžeta pieņemšanas.

“Delna” uzsver, ka viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem sekmīgai LNB projekta turpināšanai šobrīd ir tieši Kultūras ministrijas kā pasūtītāja lomas stiprināšana. Kultūras ministrijai jāveic pilna juridisko un ekonomisko risku analīze saistībā ar samazināto finansējumu 2010. un turpmākajiem gadiem un jāinformē par tiem LNB projekta īstenošanas uzraudzības padome. Tāpat “Delna” aicina izvērtēt visus scenārijus LNB celtniecības turpināšanai iespējami efektīvā veidā, tai skaitā, izskatot iespēju veikt atkārtotu tāmes ekspertīzi, un sniegt argumentētu pamatojumu par katra scenārija priekšrocībām un riskiem. “Delna” arī uzsver, ka Kultūras ministrijai joprojām nav pieejamas summas, par kādām Nacionālā Būvkompāniju apvienība ir slēgusi līgumus ar apakšuzņēmējiem, kas ļautu ministrijai kontrolēt līdzekļu izlietojumu, tai skaitā – vai būvnieki šodien nepelna vairāk kā līgumā noteiktos 5,2% un vai tiek godīgi nomaksāti visi nodokļi.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Kleinberga
Projekta vadītāja
67285585, 28348271
vineta.kleinberga@delna.lv

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1