×

Delna iepazīstina ar pētījumu: Alternatīva klusēšanai – trauksmes cēlēju aizsardzība 10 Eiropas valstīs

Rīgā, 2010.gada 28.janvārī
Šodien plkst. 14:00, Rīgas Kongresu nama 301.auditorijā Delna iepazīstinās ar pētījumu “Alternatīva klusēšanai – trauksmes cēlēju aizsardzība 10 Eiropas valstīs” un diskusijās ar ministriju vadību analizēs situāciju Latvijā.

Delna uzskata, ka Latvijai vajadzīgi daudz efektīvāki trauksmes celšanas atbalsta un aizsardzības mehānismi. Tāpēc sadarbībā ar deviņām citām Transparency International nodaļām Delna ir sagatavojusi izvērtējumu par trauksmes celšanas likumdošanu, politiku un praksi 10 Eiropas Savienības valstīs.

Trauksmes cēlējiem ir būtiska loma korupcijas, krāpšanas un nesaimnieciskas darbības atklāšanā valsts un privāto uzņēmumu iekšienē. Tomēr daudzos gadījumos trauksmes cēlēji sabiedrības interešu aizstāvības vārdā uzņemas augstu personīgo risku. Aizstāvot taisnību un likumību, viņi bieži sastopas ar vajāšanu vai atlaišanu no darba un pat fiziskām briesmām. Citos gadījumos viņi saskaras ar vienaldzību vai situāciju, ka atklātā informācija netiek izmeklēta.

Vairāk informācijas un pasākuma dienaskārtība

pielikumā  (spiest šeit).

Viens komentārs
 1. 2015-12-12 pulksten 5:07 pm

  piradus saka:Manupraat jums japadoma par to ka vibalsak bus izveidot Libertarian Party kur galvenas idejas ir maksimali samazinat valdības ietekmi uz ekonomiku (Free trade), atcelt valsts biznesu un biznesa subsidizaciju no valdibas puses , jo pilsoni nevar un negrib maksaat nodoklus par Latvenergo un airBaltic piemeram. Pec tam vajag atcelt nevajadzigus ministrijus, tadus ka Integracijas un Kulturas m-s, jo cilveks maksa tikai par to, lai kads ierēdnis izdomaja jauno demotiveto ideju. Nakamais punkts ir nodalit izglitibu un medicinu no valsts kontroleshanai tas varetu but neatkarigs bizness ar konkurenciju un savukart pozitivu atistibu. Post ScriptumAtvainojos par sliktu latvieshu .)

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1