×

Delna uzsāk juridiskās palīdzības sniegšanu būvniecības un plānošanas jomā

Rīgā, 2010.gada 1.martā

“Sabiedrība par atklātību – Delna” ar 2010.gada 1.martu uzsāk bezmaksas juridiskās palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām vides, būvniecības un teritorijas plānošanas jomā.Delna iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām sniegs juridiskās konsultācijas: ieteiks iespējamos tiesiskos risinājumus, palīdzēs noformēt dokumentus un atsevišķos gadījumos, kas saistīti ar aizdomām par korupciju, sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem un var radīt precedenta raksturu, uzņemsies pārstāvniecību tiesā. Sīkāka informācija: skatīt šeit.

Juridisko palīdzību sniegs Delnas piesaistītie studenti – brīvprātīgie juristi, sadarbojoties ar Delnas ekspertiem.

Lai vienotos par juridiskās palīdzības saņemšanu, aicinām iedzīvotājus un sabiedriskās organizācijas kontaktēties ar Delnu pa telefonu: 67285585, pa e-pastu: konsultacijas@delna.lv vai pa pastu: A.Čaka iela 49 – 4, Rīgā, LV 1011.

Juridiskā palīdzība tiek nodrošināta projekta “Juridiskā palīdzība iedzīvotājiem izmantot likumos noteiktās tiesības apstrīdēt lēmumus būvniecības un teritorijas plānošanas jomā. Likumiskā ietvara sardzē” ietvaros. Projektā paredzēta juridiskā palīdzība iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām, lai, strādājot ar konkrētām iedzīvotāju sūdzībām un konkrētiem jautājumiem, mazinātu korupciju būvniecības un teritorijas plānošanas jomās.

Juridiskā palīdzība kļuvusi par svarīgu starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International (kuras nodaļa Latvijā ir Delna) darbības sastāvdaļu kopš Interešu aizstāvības un juridiskā atbalsta centru (Advocacy and Legal Advice Centres – ALAC) izveides 2003.gadā. Pašlaik Transparency International kustībā ir 40 ALAC centri 33 dažādās valstīs. Delna ar laiku plāno paplašināt savas juridiskā atbalsta sniegšanas jomas un kļūt par oficiāli reģistrētu ALAC centru.

Projekts “Juridiskā palīdzība iedzīvotājiem izmantot likumos noteiktās tiesības apstrīdēt lēmumus būvniecības un teritorijas plānošanas jomā. Likumiskā ietvara sardzē” tiek realizēts ar Sorosa fonds – Latvija finansiālu atbalstu.
Delnas darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

Kontaktinformācija:
Aiga Grišāne
aiga [at] delna.lv
67285585

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1