×

Informācija par izmaiņām vairāku kandidātu profilos kandidatiuzdelnas.lv

“Sabiedrība par atklātību – Delna” ir veikusi izmaiņas piecu kandidātu profilos Saeimas deputātu kandidātu reputācijas datu bāzē www.kandidatiuzdelnas.lv. Delna ir nosūtījusi vēstules visām apvienībām, kas iekļautas datu bāzē, aicinot deputātu kandidātus sniegt savus komentārus.

Pašlaik www.kandidatiuzdelnas.lv saņemti un publicēti trīs deputātu kandidātu – S.Ēlertes (Vienotība), V.Kalnozola (ZZS), A.Kiršteina (ZZS) komentāri.Pamatojoties uz saņemto papildus informāciju, konstatētajām faktu un  tehniskām kļūdām, līdz 15.septembrim plkst. 18:00 veiktas izmaiņas šādu kandidātu profilos:Izmaiņas veiktas “Vienotības” Zemgales apgabala deputāta kandidātes Sarmītes Ēlertes profilā, labojot informāciju saistībā ar nekustamo īpašumu iegūšanu. Profilā informācija tika labota, jo profila sagatavošanā sākotnēji izmantotie avoti neļauj apgalvot, ka S.Ēlertes nekustamie īpašumi ir iegūti no Valsts nekustamo īpašumu aģentūras. Šī precizējuma dēļ ir uzlabots  kandidātes vērtējums no –2 (viela pārdomām) uz –1 (pievērs uzmanību).Izmaiņas veiktas “Saskaņas centrs” Vidzemes apgabala deputāta kandidāta Jāņa Garbovska profilā. Sadaļā “kandidāts vairākkārtīgi mainījis politiskās partijas” iepriekš tika minēts, ka kandidāts pārstāv Tautas saskaņas partiju, 2002.gada vēlēšanās kandidēja no PCTVL vēlēšanu saraksta. Tā kā Tautas saskaņas partija 2002.gada vēlēšanās ietilpa PCTVL sarakstā, kandidāts neatbilst minētajam kritērijam, tādēļ informācija labota.Izmaiņas veiktas “Par Labu Latviju” Kurzemes apgabala deputāta kandidāta Ivara Eglīša profilā, precizējot, ka kandidāts neatbilst kritērijam “kandidātam ir lieli skaidrās naudas uzkrājumi un/vai lielas parādsaistības, neskaidri finanšu darījumi”, labojot tajā iepriekš norādīto neprecīzo informāciju.Izmaiņas veiktas “Vienotība” Zemgales apgabala deputāta kandidāta Ata Lejiņa profilā, precizējot informāciju par kandidāta partijas piederību un norādot, ka A.Lejiņš vēl arvien ir LSDSP partijas biedrs.Izmaiņas veiktas “Vienotība” Zemgales apgabala deputāta kandidāta A.Kampara profilā, papildinot to ar jaunu faktu par kandidēšanu 2001.gada pašvaldību vēlēšanās no Latvijas Demokrātiskās partijas saraksta.

Cita no kandidātiem saņemtā informācija pašlaik tiek izvērtēta.

Iegūstot papildu informāciju par pieļautajām kļūdām pēc būtības, Delna veic izmaiņas kandidāta profilā. Veiktās izmaiņas ir norādītas pie katra kandidāta profila. Publicēta informācija par izmaiņu veikšanas laiku, kā arī norādīts uz konkrēto par kandidātu publicētās informācijas daļu, kurā tās izdarītas.

Lai informētu ikvienu lietotāju par visām veiktajām izmaiņām resursā www.kandidatiuzdelnas.lv, Delna arī turpmāk regulāri publicēs paziņojumus presei.

Delna aicina visus deputātu kandidātus, par kuriem publicēta informācija, sagatavot īsu komentāru (1000 zīmes), kas tiks publicēts pie kandidātu profila informācijas. Komentāru kandidāts var iesniegt, rakstot uz epastu velesanas@delna.lv

“Sabiedrība par atklātību – Delna” 13.septembrī publicēja deputātu kandidātu reputācijas datu bāzi mājas lapā www.kandidatiuzdelnas.lv, kurā apkopota informācija par 212 deputātu kandidātiem.

Mājas lapa ir bezpartejiska, tajā visas partijas tiek vērtētas pēc vienas mērauklas. Mājas lapa ir atvērta lietotāju komentāriem, viedokļiem un ierosinājumiem.

Plašāka informācija:
Laura Miķelsone
Delnas direktore
laura.mikelsone[at]delna.lv
67285585

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52