×

Delna tiekas ar starptautiskajiem aizdevējiem, lai paustu satraukumu par aizdevēju izteikto vēlmi tikties ar smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu

Šodien, 5.aprīlī, plkst. 16.00 Delna tiekas ar Latvijas starptautisko aizdevēju – Eiropas Komisijas un Starptautiskā valūtas fonda – pārstāvjiem. Delnas mērķis ir noskaidrot, kāpēc trešdien tiek organizēta starptautisku institūciju tikšanās ar smagos noziegumos apsūdzēto Ventspils domes priekšsēdētāju A.Lembergu.

“Valsts aizņēmuma jautājumi jārisina oficiāli pilnvarotām iestādēm, kas ir tiesīgas pārstāvēt iedzīvotājus uz tām deleģētu pilnvaru pamata. Ja nav iespējama konstruktīva sadarbība ar Ministru kabinetu vai Finanšu ministriju, tai ir pārraugs – Saeima”, saka Inese Voika, Delnas padomes priekšsēdētāja.

Delna cer saņemt ne tikai skaidrojumu par aizdevēju rīcību, bet arī apliecinājumu, ka tie negrasās atkāpties no labas pārvaldības veicināšanas un korupcijas ierobežošanas mērķiem, kas nostiprināti arī EK un SVF pamatdokumentos.

“Pirms pieciem un desmit gadiem starptautiskās institūcijas Latviju kritizēja par lielo korupciju, īpaši izceldami politiskās korupcijas līmeni kā vienu no augstākajiem Austrumeiropā. Tagad viņi paši vēlas tikties ar vienu no šīs sistēmas radītājiem un uzturētājiem,” saka Voika.

Saskaņā ar Delnas rīcībā esošo informāciju oficiāls SVF un EK skaidrojums līdz šim nav pausts. Iepriekš LR Finanšu ministrs A.Vilks medijiem komentējis, ka “Latvijā nevienam nav izbrīns par Lemberga politisko ietekmi, un šī ziņa, acīmredzot, ir aizgājusi arī līdz aizdevējam. Ziņas par Lembergu ir gan Briselē, gan Vašingtonā”. (30.03.2011. LTV1 “Labrīt, Latvija!”)

Plašāka informācija:

Inese Voika

Delnas padomes priekšsēdētāja, inese.voika@delna.lv, 29284707

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1