×

Saeimas deputāti nostāda sevi ārpus likuma varas un kavē valsts nozagšanas apkarošanu

Foto: K.Burāne

Deputātu balsojums pret atļauju KNAB veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera īpašumos parāda, ka deputāti, slēpjoties aiz novecojušas un nedemokrātiskas normas par deputātu imunitāti, nostāda sevi ārpus likuma, ignorē tiesiskumu un liedz apkarot augstāko politiskās korupcijas veidu – valsts nozagšanu.

Šodienas balsojumā, lai atļautu tiesisku darbību veikšanu A.Šlesera abās dzīvesvietās, tikai 35 deputāti balsoja par, 7 deputāti nobalsoja pret un 37 atturējās, šādi faktiski arī balsojot pret. Šis lēmums liek šķēršļus izmeklēšanai kriminālprocesā, kurā aizdomu ēna krīt pār virkni augstām valsts amatpersonām un kurš varētu izgaismot politisko korupciju Latvijā.

Ar līdzšinējo darbu 10. Saeimai ir apliecinājusi, ka tiesiskums tai nav prioritāte. Deputāti jau pus gadu vilcinās ar N.Vilnīša piemērotības KNAB vadītāja amatam izvērtēšanu. Ar šodienas lēmumu Saeima vēlreiz apliecina, ka nevēlas cīnīties ar korupciju Latvijā un vai nu kliedēt aizdomas par atsevišķiem politiķiem, vai tos beidzot nodot vērtēšanā tiesā.

Lai protestētu pret politiķu šodienas lēmumu, kā arī ieilgušo bezdarbību KNAB priekšnieka nomaiņā, tiesiskuma aizstāvībai Delna nākam ceturtdien, 2.jūnijā pie Saeimas ir iecerējusi rīkot protesta akciju. Precīzāka informācija tiks sniegta pēc saskaņojuma ar Rīgas domi.

Plašāka informācija:

Kristaps Petermanis, Delnas direktors
26788710, kristaps.petermanis@delna.lv

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1