×

Pirmdien, 6.septembrī veram vaļā kandidātu reputācijas datu bāzi www.kandidatiuzdelnas.lv

Pirmdien, 5.septembrī “Sabiedrība par atklātību – Delna” atklās svarīgāko www.kandidatiuzdelnas.lv sadaļu – 11.Saeimas deputātu kandidātu reputācijas datu bāzi.

Preses konferences sākums 13:00 “Dirty Deal Cafe” Maskavas ielā 12, korpuss 2 (Spīķeri).

Mājas lapā jau šobrīd ir pieejams plašs pārskats par nozīmīgākajiem ar korupciju saistītajiem notikumiem, apkopojums par 10.Saeimas deputātu balsojumiem tiesiskuma jomā, deputātu aktivitāti likumprojektu iesniegšanā u.c.

5.septembrī, preses konferences laikā, tiks atvērta centrālā mājas lapas sadaļa – informatīva datu bāze par deputātu kandidātiem no lielākajām politiskajām partijām. Datu bāzē publicētā informācija sniegs īsu ieskatu par aptuveni 210 deputātu kandidātiem – lielāko politisko partiju sarakstu līderiem visos vēlēšanu apgabalos, kā arī partiju izvirzītajiem premjera amata kandidātiem. Datu bāzē iekļauta informācija par deputātu kandidātu iepriekšējo darbību, kas saistīta ar neētisku rīcību vai iespējamu iesaisti korupcijā.

Preses konferences laikā Delna iepazīstinās arī ar savu sociālo kampaņu “Partiju saturam ir nozīme! Esi izvēlīgāks!”. Tās mērķis ir mudinātu vēlētājus izdarīt izsvērtu un gudru izvēli. Par spīti izsalkumam vai ieradumam ķerties pie “ātrajām politiskajām uzkodām”, vēlētājs vispirms tiks aicināts izpētīt politiķa vai partijas saturu, izcelsmi, derīguma termiņu un ietekmi uz veselību. Ikvienam noteikti būtu jāaturas no uzkodām, kuru derīguma termiņš ir beidzies.

Preses konferenci vadīs Delnas padomes priekšsēdētāja Inese Voika. Ar www.kandidatiuzdelnas.lv satura kopsavilkumu un galvenajiem secinājumiem iepazīstinās lapas veidotāja, Delnas politikas analītiķe Līga Stafecka.

Plašāka informācija:

Līga Stafecka, www.kandidatiuzdelnas.lv veidotāja, Liga.stafecka@delna.lv, 67285585/26363531


Deputātu kandidātu reputācijas datu bāzes kandidatiuzdelnas.lv aktualizēšanu pirms 11.Saeimas vēlēšanām finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija Tiesiskas valsts programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv

Foto: LETA

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1