×

Delna paziņos 2011.gada Korupcijas uztveres indeksu

Ceturtdien, 1.decembrī Delna publiskos Latvijas 2011.gada Korupcijas uztveres indeksu. Indekss sniedz viegli saprotamu novērtējumu par korupcijas līmeni un tā izmaiņām valsts pārvaldē un pārējā publiskajā sektorā. Ar jēdzienu ‘korupcija’ indeksā tiek saprasta amatpersonai uzticētās varas izmantošana privātam labumam.

“Indeksa radītāji līdz šim labi atspoguļojuši gan vēsturiskās korupcijas līmeņa izmaiņas Latvijā, gan ļāvuši salīdzināt mūs ar kaimiņvalstīm. Līdz ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos 2008.gadā sasniedzām zīmīgo 5.0 punktu atzīmi, kas nošķir tiesiskas valstis no tām, kur korupcijai ir sistēmisks raksturs. Diemžēl pēdējos divos gados vērojam situācijas pasliktināšanos, ko atspoguļo arī indekss – 4.3 punkti 2010.gadā. 2011.gada korupcijas uztveres indekss parādīs, vai izejam no tiesiskuma krīzes, vai tomēr turpinām stagnēt postpadomju telpai raksturīgajā korupcijas kultūrā”, saka Kristaps Petermanis, Delnas direktors.

Preses konference notiks plkst. 10:00 Kr.Valdemāra ielā 8, bijušajās Parex bankas telpās (ieeja no Kr.Valdemāra/Kalpaka stūra). Tajā piedalīsies arī Jaroslavs Štreļčenoks, jaunais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks, un Aigars Milts, riska vadības un apdrošināšanas uzņēmuma AON Latvijas biroja vadītājs.

Starptautiskā pretkorupcijas organizācija Transparency International Korupcijas uztveres indeksu nosaka jau kopš 1995.gada un šogad novērtēs korupcijas līmeni 183 valstīs. Latvija vērtēto valstu vidū iekļauta kopš 1998.gada. Delna ir Transparency Interantional Latvijas nodaļa.

Papildu informācija:
Kristaps Petermanis, Delnas direktors, kristaps.petermanis@delna.lv, 26788710

Attēls: KUI 2010.gada rezultāti kartē

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52