×

Preses konferencē atklās Saeimas uzraudzības mājas lapu www.DeputatiUzDelnas.lv

Šo trešdien, 14.decembrī Delna rīko preses konferenci, lai iepazīstinātu ar 11.Saeimas uzraudzības mājas lapu www.DeputatiUzDelnas.lv. Preses konference notiks 14.decembrī plkst. 12:00, Delnas birojā – Čaka iela 49-4.

DeputatiUzDelnas.lv. būs Saeimas uzraudzības rīks, mājas lapā būs pieejama Saeimas deputātu datu bāze, kur tiks regulāri un sistemātiski uzkrāta informācija ne vien par deputātu reputāciju, bet arī par viņu darbību Saeimā. Mājas lapā būs iespēja sekot līdzi deputātu aktivitātei Saeimas sēžu apmeklēšanā, balsojumiem par pretkorupcijas likumiem, deputātu pozīcijām dažādos jautājumos, iniciatīvām korupcijas mazināšanā un atklātības veicināšanā.

Komentē politikas analītiķe Līga Stafecka: „Politikas kvalitāte ir atkarīga no tā, cik daudz mēs ikdienā sekojam politikai, paužam atbalstu vai iebilstam pašiem lēmumiem vai veidam, kā tie tiek pieņemti, prasām politiķus uzņemties atbildību, neesam vienaldzīgi. Vienlaikus, šis nav vienkāršs uzdevums vēlētājiem, jo trūcis ērtu informācijas rīku, kur varētu plašāk uzzināt par Saeimas deputātiem, viņu darbību. DeputatiUzDelnas.lv ir izveidots tieši šim mērķim.”

Pirms vēlēšanām Delna izveidoja mājas lapu kandidatiuzdelnas.lv, kurā publicēja deputātu kandidātu reputācijas datu bāzi, lai atsvaidzinātu vēlētāju atmiņu par deputātu kandidātiem un viņu reputāciju, veicinātu politiķu un arī vēlētāju atbildīgumu, izdarot izvēli vēlēšanās. DeputatiUzDelnas.lv ir loģisks šī uzsāktā darba turpinājums. Kopā ar citām sabiedrību aktivizējošiem interneta rīkiem veicinot ciešākas saiknes veidošanos starp vēlētājiem un politiķiem.

www.DeputatiUzDelnas.lv lapas atvēršana notiks preses konferences laikā. Politikas analītiķe Līga Stafecka un projekta asistente Arita Vīksna mediju pārstāvjus preses konferencē plašāk iepazīstinās ar mājas lapas saturu.

Projektu “Parlamentārā uzraudzība un deputātu atbildīgums: interneta rīks www.DeputatiUzDelnas.lv” finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija Tiesiskas valsts programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv

Plašāka informācija:
Līga Stafecka, politikas analītiķe
67285585, 26363531
liga.stafecka [at]delna.lv

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52