×

DeputatiUzDelnas.lv noskaidrojis aktīvākos interešu aizstāvjus un lobētājus 10.Saeimā

Visbiežāk savas intereses Saeimas komisijās aizstāvējusi Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Komercbanku asociācija, Sabiedrība par atklātību – Delna un Latvijas Studentu apvienība. Uzņēmēju intereses pārstāvējušas jau minētās nozaru organizācijas, taču arī paši uzņēmumi, no kuriem līderi ir SIA Lattelecom, AS Latvenergo un AS Latvijas gāze. Kopumā gada laikā Saeimas komisiju darbā piedalījušies aptuveni 180 nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Apkopotie dati liecina, ka Saeimas Tautsaimniecības un Budžeta komisiju darbā piedalījušies visvairāk dalībnieki – profesionālo nozares organizāciju, biedrību, uzņēmumu pārstāvji.

Šie un citi secinājumi publicēti Saeimas uzraudzības interneta rīkā www.DeputatiUzDelnas.lv. Izpēti par aktīvākajiem interešu aizstāvjiem un lobētājiem 10.Saeimas darbības laikā veikusi Sabiedrība par atklātību – Delna.

Izpētē secināts, ka Saeimā nepastāv vienota kārtība, kā tiek reģistrēta un publiskota informācija par lobētājiem. Delna jau ir vērsusies Saeimā ar priekšlikumiem tās darba atklātības veicināšanā, aicinot publicēt Saeimas komisiju sēžu protokolus mājas lapā, apsvērt iespējas nodrošināt komisiju sēžu translēšanu internetā, kā arī ieviest vienotus principus interešu pārstāvju reģistrēšanā.

”Atklātība ir viens no priekšnoteikumiem, kā veicināt sabiedrības uzticību Saeimai un citām institūcijām. Minētie priekšlikumi būtu būtisks solis šajā virzienā”, komentē portāla DeputatiUzDelnas.lv vadītāja Līga Stafecka.

Saeimas uzraudzības rīks www.DeputatiUzDelnas.lv apkopoja datus par deviņu Saeimas likumdošanas komisiju (Ārlietu, Budžeta un finanšu (nodokļu), Juridisko, Aizsardzības, Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu, Izglītības un zinātnes, Tautsaimniecības, Cilvēktiesību un Sociālo un darba lietu) sēžu dalībniekiem laikā no 2010.gada novembrim līdz 2011.gada novembrim.

Viss raksts „Kas ir aktīvākie interešu pārstāvji Saeimā?” un datu apkopojums pieejams http://www.deputatiuzdelnas.lv/aktualitates/kas-ir-aktivakie-interesu-parstavji-saeima.html

Jāatgādina arī, ka 2011.gada decembrī Ministru kabinets atbalstīja jauna lobēšanas likuma izstrādi. Tā projektu KNAB jāizstrādā līdz 2012.gada jūlijam.

Plašāka informācija:
Līga Stafecka, politikas analītiķe
67285585, 26363531; liga.stafecka [at]delna.lv
Projektu “Deputāti uz delnas: inovatīvi risinājumi atbildīgākai 11.Saeimai” finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija Tiesiskas valsts programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1