×

Arī šogad notiek Jauniešu Saeima, darbu sāk Delnas veidotais portāls www.jauniesusaeima.lv

Lai jauniešiem dotu parlamentāras demokrātijas pieredzi – no kandidēšanas līdz deputāta darbam -, arī 2012. gada 27. aprīlī notiks Jauniešu Saeima. Jau 20. februārī darbu sācis Delnas veidotais interneta portāls www.jauniesusaeima.lv, kas jau otro gadu nodrošina vēlēšanu procesu, gan liek jauniešiem radīt priekšlikumus dažādu problēmu risināšanai, gan izglīto jauniešus par dažādiem demokrātijas un tiesiskuma aspektiem.

Kandidēt uz vietu Jauniešu Saeimā var ikviens 15 līdz 20 gadus vecs jaunietis. Par deputātiem kļūs tie jaunieši, kuri reģistrēs savu ideju www.jauiesusaeima.lv un panāks, ka par to nobalso visvairāk cilvēku. 100 interneta balsojumā lielāko atbalstu guvušo ideju autori 27. aprīlī pulcēsies Saeimas namā uz parlamenta darba simulāciju.

Idejas var pieteikt 6 tēmās: izglītība un kultūra, veselība un sociālā aizsardzība, tautsaimniecības attīstība, es un Eiropas Savienība, mana ideja Latvijai. Svarīgi, ka šogad jaunieši aicināti pieteikt idejas arī tiesiskuma stiprināšanai.

“Leposimies par savu valsti”, “Valstij vajadzīga precīza un nepārprotama Satversme”, “Latvijas izglītības sistēmā vajag iekļaut neformālās izglītības metodes” un līdzīgas idejas jau publicējuši Jauniešu Saeimas kandidāti. Pieteikties projektam un balsot par idejām var Jauniešu Saeimas oficiālajā mājaslapā  www.jauniesusaeima.lv līdz 18. martam. Reģistrēties dalībai projektā, kā arī balsot par jauniešu piedāvātajām idejām var ikviens portāla Draugiem.lv  lietotājs, tādējādi maksimāli nodrošinot principu „viens vēlētājs – viena balss”.

Jauniešu Saeimas dienā deputāti radīs deklarāciju ar Latvijas jauniešiem svarīgākajām idejām. Jauniešiem būs iespēja mācīties pierādīt savas idejas pamatotību, tās ieviešanas nepieciešamību un meklēt kompromisus.

Jauniešu Saeimu rīko Latvijas Republikas Saeima ar partneriem – biedrībām „Sabiedrība par atklātību – Delna” un „Latvijas Bērnu forums”. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un F.Eberta fonds. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos  Draugiem.lv,  Facebook,  Twitter  un  Youtube.

Plašāka informācija:
Evija Goluba, evija.goluba@delna.lv, 29660930

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1