×

Līderis Saeimas komisiju sēžu kavēšanā – deputāts J.Klaužs; deputāti pozitīvi vērtē apmaksātas politiskās reklāmas aizliegumu radio un TV

Deputāts Jānis Klaužs dod svinīgo solījumu. 2011.gada 17.oktobris.

Apkopotie dati par Saeimas komisiju un apakškomisiju sēžu apmeklējumu pirmajos piecos šīs Saeimas darbības mēnešos liecina, ka vislielākais kavētājs bijis ZZS deputāts J.Klaužs, kurš nav piedalījies 60% komisiju sēžu. Lielāko kavētāju pirmajā pieciniekā iekļuvuši arī J.Ādamsons (SC), R.Eigims (ZZS), J.Urbanovičs (SC) un I.Meļņikovs (SC). Savukārt, trīs Saeimas deputāti – A.Lejiņš (V),  K.Eņģelis (ZRP) un Dz.Kudums (NA) apmeklējuši pilnīgi visas komisiju sēdes, kurās darbojas. Starp aktīvākajiem komisiju sēžu apmeklētājiem ir arī A.Judins (V), I.Bite (ZRP) un I.Bišofa (ZRP). Detalizēti dati pieejami portālā DeputatiUzDelnas.lv vai šajā saitē.

DeputatiUzDelnas.lv arī aptaujājis deputātus, aicinot atklāt savu nostāju jautājumā par pašreiz Saeimā iesniegtu priekšlikumu – maksas politiskās reklāmas aizliegumu radio un TV. Portāls uzrunāja visus Saeimas deputātus, savas atbildes sniedza 23 deputāti, no kuriem 20 deputāti priekšlikumu konceptuāli atbalsta, bet 3 deputāti tam nepiekrīt. Viedokli sniedza arī Zatlera Reformu partijas frakcija, atbalstot apmaksātas reklāmas aizliegumu radio un TV 30 dienas pirms vēlēšanām. ZZS deputāti atbildi uz šo jautājumu nesniedza.

DeputatiUzDelnas.lv katra deputāta sniegto atbildi publicē portālā, pie attiecīgā deputāta profila. Atbildes līdz šim snieguši trīs Saskaņas centra deputāti: A.Elksniņš, B.Cilevičs un A.Sakovskis. Vienotības deputāti: S.Āboltiņa, A.Latkovskis, L.Čigāne, I.Čepāne, A.Judins, A.Lejiņš, R.Kārkliņa, I.Druviete, I.Čaklais. Zatlera Reformu partijas deputāti: K.Eņģelis, J.Viļums, I.Bite, G.Bilsēns, E.Demiters, D.Kazāka, I.Lībiņa-Egnere, kā arī tika saņemts frakcijas kopīgais viedoklis. Nacionālās apvienības deputāti: Dz.Rasnačs, E.Cilinskis, R.Naudiņš, I.Latkovskis. Deputātu biežāk minētie argumenti šajā jautājumā apkopoti šeit.

Atspoguļojums medijos

TV3 Bez Tabu, no 4:30 minūtes

Par Saeimas uzraudzības rīku www.DeputatiUzDelnas.lv

Delna šo interneta resursu izveidoja 2011.gada nogalē, lai arī vēlēšanu starplaikā uzraudzītu likumdevēja darbu pretkorupcijas, labas pārvaldības un atklātības jomās.
www.DeputatiUzDelnas.lv ikvienam daudz ērtāk nekā parlamenta lapā iespējams iepazīties ar katra deputāta aktivitāti komisiju sēžu apmeklēšanā, nostāju, pozīciju, balsojumiem, saņemtā atalgojuma apmēru. Interesanta ir iespēja salīdzināt jebkurus divus deputātus.
Lapas sadaļā „Likumi un balsojumi” pieejama detalizētāka informācija par 11.Saeimas pretkorupcijas likumiem, to būtību, gaitu, deputātu balsojumiem, frakciju viedokļiem. Šobrīd tajā lasāma informācija par aizklāto balsojumu atcelšanu, kolektīvo iesniegumu ideju, sākumdeklarēšanās ieviešanu. Pie šiem aprakstiem atrodams arī deputātu balsojumi, ekspertu viedokļi, frakcijas pozīcijas.
Delna turpina apkopot informāciju par būtiskākajiem ar korupciju saistītajiem notikumiem politikā. Notikumu apraksti pieejami DeputatiUzDelnas.lv sadaļā „Notikumu hronika”.
DeputatiUzDelnas.lv publicēts arī arhīvs, kurā pieejami 10. un 11.Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātu profili, kas tika veidoti, apkopojot informāciju par kandidātu reputācijas riskiem.
Projektu “Deputāti uz delnas: inovatīvi risinājumi atbildīgākai 11.Saeimai” finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija Tiesiskas valsts programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

Plašāka informācija:
Līga Stafecka, politikas analītiķe
67285585, 26363531, liga.stafecka[at]delna.lv

Foto:  Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1