×

Noslēgušās vēlēšanas, Jauniešu Saeima sanāk 27.aprīlī

Svētdien, 18. martā beidzās Jauniešu Saeimas vēlēšanu drudzis un jau ir zināmi 100 jaunie deputāti, kas pulcēsies Saeimā 27.aprīlī. Kopā šogad jaunieši pieteica 196 idejas, līdz ar to jauniešiem bija nopietni jāpacīnās par iekļūšanu Jauniešu Saeimas sastāvā. Par jauniešu idejām kopumā nobalsoja 5747 cilvēki.

Atbilstoši īstās Saeimas vēlēšanām, arī Jauniešu Saeimas deputātu atlasē darbojās reģionālās kvotas. Visaktīvākā konkurence bija Rīgas vēlēšanu apgabalā, kur uz 30 vietām kandidēja 64 pretendenti, savukārt Vidzemes reģionā uz 27 vietām kandidēja 49 jaunieši. Visvairāk idejas jaunieši reģistrēja jomā  “Izglītība un kultūra”. Esam priecīgi, ka 11 idejas bija pieteiktas arī jomā “Tiesiskuma stiprināšana”.

Jau Jauniešu Saeimas dienā jaunieši personīgi izbaudīs deputāta darba ikdienu, strādājot komisijās un piedaloties plenārsēdē. Jauniešu darba rezultāts būs deklarācija ar Latvijas jauniešiem svarīgāko ideju apkopojumu. Jau pēc Jauniešu Saeimas Delna palīdzēs ieinteresētiem jauniešiem mēģināt ieviest idejas dzīvē, organizējot Jauniešu pilsoniskās līdzdalības akadēmiju.

Salīdzinot ar 2011.gadu, apmeklētāju aktivitāte Delnas izstrādātajā interneta lapā www.jauniesusaeima.lv ir dubultojusies – 23,6 tūkstoši vēlētāju un kandidātu lapu apmeklēja 35 tūkstošu reižu, idejas apskatot 692000 reižu. Jāpiebilst, ka mājas lapa ir ne tikai balsošanas platforma, bet arī vieta, kur jaunieši var izglītoties par tādiem jautājumiem kā kas ir demokrātiska valsts, kas ir pilsoniskā sabiedrība, kas ir partijas un vēlēšanas, kā arī daudziem citiem tematiem. Šim mērķim Delna sadarbībā ar partneriem sagatavoja rokasgrāmatu „Tavas iespējas politikā – ceļvedis jauniešiem”.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem – biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Jauniešu Saeimu atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds, informatīvi – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija.

Plašāka informācija:
Evija Goluba, Jauniešu programmas koordinatore
29660930, evija.goluba@delna.lv

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja.

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

    bilde

    empiric_1