×

Palīdzi „atvērt” VID amatpersonu ienākumu deklarāciju datubāzi

Ko meklējam?

Brīvprātīgo juristu ar vēlmi veicināt informācijas atklātību Latvijā, iesaistoties sabiedriski nozīmīgā iniciatīvā.

Kas jāizdara? Kāds ir mērķis?

Latvijas  open data aktīvisti vēlas padarīt plašāk pieejamu un vieglāk izmantojamu VID Valsts amatpersonu ienākumu deklarācijas datubāzes informāciju.

Ja dati būtu ērtāk pārmeklējami, kārtojami un mašīnlasāmi, tas dotu labākas iespējas pārliecināties par amatpersonu darbu sabiedrības interesēs un iespējamu koruptīvu saišu atrašanu.

(c) Orgnet.com

Tikai daži no piemēriem, ja VID amatpersonu datubāzi izdotos atvērt:

 • Ērta iespēja skatīt amatpersonas informācijas izmaiņas pa gadiem vai jebkādā citā griezumā, attēlot vizuāli viegli uztveramā veidā.
 • Vienas iestādes, amatu grupas (piem., publisko iepirkumu, ES fondu) darbinieku salīdzināšana.
 • Automatizēta informācijas „sajūgšana” ar Uzņēmumu reģistra un Iepirkumu uzraudzības biroja datiem. Tā sabiedrība varētu vieglāk saskatīt saiknes starp valsts iepirkumiem, tajos uzvarošajām firmām un iesaistīto personu radniecības vai citām saiknēm.

Pirmie soļi:

 1. Iestāžu (VID, Valsts datu inspekcija, TM, citi) skaidrojuma iegūšana par datu iegūšanu un izmantošanu, piemēram, vai VID datubāzi drīkstam nolasīt automatizēti, vai datus drīkstam padarīt pieejamus publiskā datubāzē, u.c.
 2. Ņemot vērā sagaidām sākotnējo iestāžu pretestību, iesaistīšanās diskusijā par valsts iestāžu nostājas tiesiskumu, atbilstību sabiedrības interesēm.

Kas būs sadarbības partneri, kādu palīdzību vari sagaidīt?

Sadarbības partneri ir Kristaps Petermanis no biedrības Sabiedrības par atklātību – Delna, Inga Sprinģe no Re:Baltica (Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra), Raimonds Simanovskis no Open Data kustības un citi.

Līdzšinējās sarunas par jautājumu vai apskatīt mūsu diskusiju grupā.

Kā pieteikties?

Atraksti uz kristaps.petermanis@delna.lv vai piesakies mūsu diskusiju grupā internetā.

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1