×

Delna novēros Gruzijas parlamenta vēlēšanas

Biedrība „Sabiedrība par atklātību – Delna” piektdien dodas uz Gruziju, lai novērotu parlamenta vēlēšanas 1.oktobrī. Transparency International Gruzijas nodaļa augstu vērtē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas demokratizācijas pieredzi un pilsoniskās sabiedrības organizāciju darbu vēlēšanu un politikas uzraudzībā. Tādēļ tā ir uzaicinājusi visu trīs Baltijas valstu pārstāvjus uzraudzīt arī Gruzijas parlamenta vēlēšanu atbilstību tiesiskuma un citiem labas pārvaldības principiem un starptautiskajiem standartiem.

“Par demokrātiju un tiesiskumu ir jārūpējas gan mājās, gan pie draugiem. Gan Latviju un Gruziju, gan Delnu un Gruzijas Transparency International nodaļu saista ilglaicīga sadarbība. Iepriekš esam dalījušies pieredzē ar gruzīnu kolēģiem apmācījuši administratīvo resursu izmantošanas uzraudzībā pirms vēlēšanām, kā arī citos jautājumos. Labprāt sadarbību turpinām šajā Gruzijas demokrātijai svarīgajā brīdī,” saka Delnas direktors Kristaps Petermanis.

Kā norāda Transparency International Gruzijas nodaļas vadītāja Eka Gigauri: “1.oktobrī gaidāmās parlamenta vēlēšanas mums ir ļoti nozīmīgas ceļā uz lielāku Gruzijas demokrātijas briedumu. 2013.gadā spēkā stāsies grozījumi Konstitūcijā, piešķirot parlamentam daudz lielāku varu, tāpēc šīs vēlēšanas ir īpaši nozīmīgas. Latvija, Igaunija un Lietuva ir valstis, kas Gruzija ir paraugs vēlamajam attīstības virzienam. Esam pateicīgi, ka mūsu Baltijas Transparency International nodaļu kolēģi pievienosies mums šo vēlēšanu uzraudzībā.”

Delna ir starptautiskās Transparency International nodaļu delegācijas vadītājs. Delnu pārstāvēs 13 organizācijas biedri un darbinieki. Baltieši būs daļa no 300 cilvēku lielās Gruzijas Transparency International nodaļas vietējo un starptautisko novērotāju grupas. Tā darbosies visā valsts teritorijā.

Plašāka informācijai:
Kristaps Petermanis, Delnas direktors
26788710, 67285585, kristaps.petermanis@delna.lv

Attēls: wikipedia.org

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1