×

Notiks diskusija par problemātiskiem tiesas spriedumiem korupcijas lietās

Trešdien, 10.oktobrī, Sabiedrība par atklātību – Delna organizē lietpratēju diskusiju par Latvijas tiesu praksi korupcijas lietās un to, vai spriedumiem ir korupciju mazinoša ietekme. Problēmu aktualizēja šogad paziņotais gala spriedums t.s. Balvu policistu lietā, kas izraisīja plašu neizpratni ne tikai sabiedrībā, bet arī tieslietu profesionāļu vidū.

Spriedums Balvu policistu lietā ir viens no tiem, kas radījis svarīgus neatbildētus jautājumus. Vai sodi par korupciju nav pārāk maigi, salīdzinot, piemēram, ar materiālo kaitējumu? Vai tiesas vērtē koruptīva nodarījuma tālejošo kaitējumu tiesiskumam, ne tikai matemātiski aprēķināmos zaudējumus? Vai Latvijā ir pietiekama trauksmes cēlēju aizsardzība, lai pie atbildības sauktu arī koruptīvu shēmu organizētājus?

„Diskusijas mērķis vienā teikumā – meklēsim atbildi, vai spriedums Balvu policistu lietā ir simptoms kopējai tiesu praksei korupcijas lietās un kādu diagnozi tai jāuzstāda, lai ķertos pie ārstēšanas?” saka Kristaps Petermanis, Delnas direktors.

Diskusijā piedalīsies pētījuma ‘Valstiskā godaprāta sistēmas novērtējums Latvijā’ autors Valts Kalniņš, Providus pētniece Ilona Kronberga, Prokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers, KNAB izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore, Augstākās tiesas un Tieslietu ministrijas pārstāvji. Aicināti atbildīgo institūciju pārstāvji, advokāti, par tēmu rakstošie žurnālisti un ikviens interesents. Diskusiju vadīs žurnālists Aidis Tomsons.

Tiesu vara ir viena no 13 analizētajām jomām Valstiskā godaprāta sistēmas novērtējumā. Pētījums „Valstiskā godaprāta sistēmas novērtējums Latvijā” pieejams Delnas tīmekļa vietnē sadaļā „Publikācijas”.

Diskusija notiks trešdien, 10.oktobrī, 14:00 „Birojnīcā” Berga bazārā. To organizē biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” sadarbībā ar F.Eberta fondu un atbalsta Eiropas Komisijas Iekšlietu ģenerāldirektorāts un Atvērtās sabiedrības institūts.

Plašākai informācijai: Kristaps Petermanis, Delnas direktors, ti@delna.lv, 26788710.

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52