×

Konkurss ir labākais lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētāja atlases veids

VAS starptautiskā lidosta “Rīga” valdes priekšsēdētāja atlasei ir jāizsludina atklāts konkurss. Atbilstībai iepriekš definētiem un skaidriem profesionālajiem kritērijiem jābūt noteicošajam piemērotākā kandidāta izvēles pamatam. Cita prakse, īpaši jau satiksmes ministrija A.Roņa paustais nodoms pašam izvēlēties jauno valdes priekšsēdētāju bez konkursa nav saprotama no sabiedrības interešu viedokļa. Tas arī paaugstinās jau tā milzīgo neticību valdības vēlmei profesionalizēt valsts resursu pārvaldīšanu. Papildus, kandidātu atlase pēc neskaidriem, politizētiem kritērijiem rada nevajadzīgas šaubas, ja plānots izvēlēties kandidātu ar politisko pagātni, tomēr spēcīgu profesionāli.

“Aicinām Satiksmes ministriju un valdību arī praksē lauzt vecos ieradumus, kad uzņēmumu pārvaldē tika iecelti “politiskie ielikteņi”. Šis bija viens no iemesliem 10.Saeimas atlaišanai. Ceram, ka Latvijas politiķi ir spējīgi mācīties no pagātnes kļūdām un ņemt vērā ļoti skaidri izteiktu vēlētāju gribu. Ar Pasažieru vilcienu jau ir gana”, saka Kristaps Petermanis, Delnas direktors.

Delna šodien nosūtīja vēstuli satiksmes ministram Aivim Ronim, aicinot izsludināt atklātu konkursu VAS starptautiskā lidosta “Rīga” valdes priekšsēdētāja atlasei, lai valsts mantu pārvaldītu sabiedrības, nevis politisko partiju interesēs. Ministrs arī aicināts sabiedrībai skaidrot, kā viņš plāno nodrošināt Valdības deklarācijā un Rīcības plānā minēto attiecībā uz valsts kapitālsabiedrību pārvaldes profesionalizāciju un izvairīties no tāda paša kandidāta iecelšanas, kā tikko atlaistais.

Vēstule Satiksmes ministram

Plašākai informācijai: Kristaps Petermanis, Delnas direktors, 26788710, kristaps.petermanis@delna.lv

Foto avots: http://www.sam.gov.lv un http://www.riga-airport.com/lv

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1