×

Ceturtdien preses konference par “fotoradaru lietu”, valdība turpina prettiesisko praksi

Ceturtdien, 8.novembrī, 11:00 notiks preses konference par t.s. fotoradaru lietu. Preses konference tiek rīkota, lai medijus iepazīstinātu ar sagatavoto pieteikumu Satversmes tiesai un iesniegumu Eiropas Komisijai un informētu par paredzamo lietas virzību. Tā kā amatpersonas publiski neskaidro visus lietas apstākļus vai pat sniedz pretrunīgu informāciju, preses konferencē eksperti vērtēs būtiskākos no šiem gadījumiem.

Delnas iniciatīva kļuvusi vēl aktuālāka, jo šodienas Ministru kabineta sēdes darba kārtībā atkal ir iekļauts jautājums par Publisko iepirkumu likuma (PIL) nepiemērošanu. Paredzēts bez konkursa pirkt avio lidojumu čartera pakalpojumu, lai mēneša beigās premjers un Latvijas uzņēmēju delegācija dotos uz Azerbaidžānu. Lēmuma anotācijā norādīts, ka iepirkumu nav iespējams veikt, neskaidrojot kāpēc un kādā veidā tiks aizskartas valsts drošības intereses, ja tiks piemērota kāda no PIL procedūrām. Saskaņojumu lēmumam ir devusi Tieslietu ministrija. Vizīte notiek, lai „Azerbaidžānā radītu saliedētas, maksātspējīgas, uz sadarbību orientētas [Latvijas] valsts tēlu, kā arī lai nodrošinātu biznesa delegācijas un oficiālās delegācijas saskaņotas un kopīgas programmas realizāciju.”

Delna jau ir sagatavojusi pieteikumu Satversmes tiesai un iesniegumu Eiropas Komisijai. Pieteikums Satversmes tiesai ir nosūtīts visām Saeimas frakcijām, jo tā iesniegšanai ir nepieciešami 20 deputātu paraksti.  Iesniegumu Eiropas Komisijai Delna nosūtīs trešdien. Sabiedrības interešu aizsardzības nolūkā Delnai bezmaksas juridisko palīdzību sniedz zvērinātu advokātu birojs SORAINEN.

Preses konference notiks Kr.Valdemāra ielā 21, Valdemāra centra 4.stāvā zvērinātu advokātu birojā SORAINEN. To rīko “Sabiedrība par atklātību – Delna” un SORAINEN.

 

Plašāka informācija: Kristaps Petermanis, Delnas direktors, 26788710, kristaps.petermanis@delna.lv

Juridiski komentāri: Agris Repšs, zvērināts advokāts, SORAINEN partneris, 29179693, agris.repss@sorainen.com

 

Papildināts:

Ekonomikas ministrijas sākotnēji uz MK sēdi iesniegti materiāli:

  1. Ministru prezidenta rezolūcija ar uzdevumu Ekonomikas ministram Danielam Pavļutam un VA “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” direktoram Andrim Ozolam  organizēt Latvijas uzņēmēju delegāciju, sagatavot programmu uzņēmējiem Azerbaidžānā un organizēt avio lidojumu, veicot čartera pakalpojumu iegādi, lai nodrošinātu šā gada 27.-30.novembrī plānoto Ministru prezidenta, oficiālās delegācijas un uzņēmēju vizīti uz Azerbaidžānu.
  2. Ekonomikas ministrijas vēstule Ministru kabinetam ar lūgumu nepiemērot Publisko iepirkumu likumu.
  3. Tieslietu ministrijas atzinums, nesaskatot tiesību aktu pārkāpumus PIL nepiemērošanā.

 

Pārskats par “fotoradaru sāgu”: http://www.deputatiuzdelnas.lv/notikumu-hronika/lielakie-korupcijas-un-politikas-skand-li/iem-konkurss-par-fotoradaru-iegadi-un-fotoradaru-uzstadisanas-nedienas.html

Delnas darbību atbalsta Atvērtās sabiedrības institūts (Open Society Institute).

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52