×

Delna ceturtdien iepazīstinās ar pētījumu par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju

Biedrība „Sabiedrība par atklātību – Delna” un zvērinātu advokātu birojs „ADVERSUS” aicina uz pētījuma „Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas institucionālā uzbūve un funkcijas elektroenerģijas un siltumenerģijas nozarē” prezentāciju un diskusiju par pētījuma būtiskākajiem secinājumiem. Prezentācija un diskusija notiks ceturtdien, 29.novembrī plkst.14:00 viesnīcas Albert Hotel zālē Space.

Pasākums būs skatāms arī tiešraidē www.politika.lv

Autori prezentēs pētījuma secinājumus un ieteikumus,  kā arī diskutēs par trīs būtiskiem jautājumu blokiem: tarifu noteikšanas principi; Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) neatkarības nodrošināšana un riski; informācijas atklātība un sabiedrības līdzdalība. Diskusijā piedalīsies SPRK, Ekonomikas ministrijas un Tieslietu ministrijas pārstāvji, nozares pārstāvji un citi ieinteresētie sabiedrības locekļi.

Pētījumā no labas pārvaldības perspektīvas tiek analizēta SPRK institucionālā uzbūve un darbība elektroenerģijas un siltumenerģijas nozarē. Pētījuma ietvaros ir analizētas publiskajā telpā aktualizētās problēmas, piedāvājot risinājumus vai atspēkojot dažus publiski izskanējušos pārmetumus. Vienlaikus ir aplūkoti arī citi regulēšanas aspekti, kas nav nokļuvuši masu mediju dienas kārtībā, taču ir vienlīdz būtiski labas pārvaldības nodrošināšanai.

Pētījuma un diskusijas mērķis ir aktualizēt nepieciešamās izmaiņas un iezīmēt risinājumus, kas varētu uzlabot un pilnveidot elektroenerģijas un siltumenerģijas nozares regulēšanas sistēmu Latvijā.

Pielikumā pasākuma programma (skatīt šeit).

Lūdzam iepriekš pieteikt savu dalību pa e-pastu: konferences [ at ] delna.lv

Plašākai informācijai:
Aiga Grišāne, Delnas Interešu aizstāvības un juridiskā atbalsta centra direktore
26399417, aiga.grisane [@] delna.lv

Pētījums ir sagatavots projekta „Neatkarīga izpēte par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas tiesisko regulējumu un darbību” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija „Laba pārvaldība enerģētikā” programmas ietvaros. Par pētījuma saturu atbild tā autori, un tas nevar tikt uzskatīts par Sorosa fonda – Latvija viedokli. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetāwww.sfl.lv.

Delnas darbību atbalsta Atvērtās sabiedrības institūts.

Paldies par sadarbību Sabiedriskās politikas portālam politika.lv, nodrošinot pasākuma tiešraidi.

 

 

Pievienot komentāru

  • deputati uz delnas
  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52