×

Deputātu darba aktivitāte 2013.gada pirmajos trīs mēnešos: plenārsēdes apmeklē aktīvi, bet daudz neattaisnotu kavējumu komisijās

DUDPortāls Deputatiuzdelnas.lv ir apkopojis 2013.gada janvāra-marta datus par Saeimas plenārsēžu, komisiju un apakškomisiju sēžu apmeklējumu. Portālā pieejami dati par katru mēnesi, kā arī kopējie rezultāti visā 11.Saeimas līdzšinējā darbības periodā

Apkopojot datus par sēžu apmeklējumiem 2013.gada pirmajos trīs mēnešos, vērojama pozitīva tendence deputātu disciplīnā, apmeklējot plenārsēdes. Joprojām daudzi deputāti kavē komisiju sēdes, turklāt Saeimai nav izdevies pilnībā sakārtot uzskaiti par deputātu kavējumu iemesliem. Plenārsēžu kavējumu iemesli Saeimas oficiālajā informācijas neparādās. Savukārt komisiju darba kavējumus apkopo katra komisija atsevišķi, un tie ir acīmredzami nepilnīgi, jo tikai piektajai daļai kavējumu reģistrēts kāds kavējumu iemesls. Kopumā uz 100 deputātiem reģistrētajiem  697 kavējumi darbam komisijās tikai piektajai daļai – 129 no tiem ir minēti iemesli.

“Prieks, ka uzlabojusies deputātu disciplīna, apmeklējot plenārsēdes”, deputatiuzdelnas.lv apkopotos datus komentēja Delnas padomes priekšsēdētāja Inese Voika. “Tomēr bažas rada lielāks kavējumu skaits darbam komisijās, kur vidēji ir septiņi kavējumu uz deputātu. Lai vēlētāji labāk varētu saprast, kādu atbildību prasīt no deputāta, kavējumu iemesli jānorāda precīzāk. Pēc šī brīža Saeimas sniegtās informācijas iznāk, ka 86 deputāti ir vismaz vienu sēdi kavējuši neattaisnoti, un daudziem tās ir desmit un vairāk neattaisnotas sēdes”.

Ar galvenajiem secinājumiem par Saeimas pārstāvju apmeklējumu no janvāra līdz martam 2013.gadā var iepazīties Deputatiuzdelnas.lv.

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1