×

Delna pārrunā priekšlikumus Saeimas atklātībai ar Saeimas partiju frakcijām

12.jūnijā  Delnas pārstāves Evija Goluba un Inese Voika tikās Saeimas Nacionālās apvienības frakciju, lai apspriestu Delnas priekšlikumus par Saeimas darba atklātības pilnveidošanu, uzklausīt deputātu domas par platformu www.deputatiuzdelnas.lv .

Nacionālās apvienības deputāti izteica atbalstu sekojošu jautājumu risinājumiem Saeimas darba uzlabošanai:

– likumdošanas procesa atklātībai – anotāciju pilnveidošana likumprojektiem, kur iekļaut pamatojumu izmaiņām un infromāciju par pusēm, kas piedalījušās jautājuma apspriešanā

– uz darba grupām attiecināt to pašu atklātības līmeni kā uz Saeimas komisijām, ieskaitot darba kārtību, uzaicināto sarakstu, protokolus.

– izveidot vienotu praksi komisiju darba atspoguļošanai Saeimas mājas lapā

– atbalstīt interneta tiešraidi no vienas komisijas kā pilotprojektu, atrodot tam finansiāli ekonomisku risinājumu.

Būtisks likās E.Cilinska priekšlikums par likumprojektu anotācijām, kas būtu jāpapildina , ja likumprojekta būtība krasi mainās otrajā un trešajā lasījumā.  Šobrīd anotācija tiek sagatavota tikai uz pirmo lasījumu, bet pieredze rāda, ka likumprojekta saturs un mērķis uz 2.lasījumu var krasi mainīties.

Deputāti E.Cilinskis un R.Naudiņš atbalstīja priekšlikumu Saeimas Kancelejas auditu nodot Valsts Kontrolei, šo jautājumu vēloties virzīt ar pozīcijas deputātu piekrišanu nevis atbalstot Saskaņas centra virzītos grozījumus. Delna izskaidroja deputātiem, ka priekšlikums par Valsts Kontroles iesaisti Saeimas naudas izlietojuma kontrolē nāk no Delnas, un to sākotnēji publiski atbalstīja vairāki deputāti no koalīcijas partijām.

Sarunā tika pieminēts arī Delnas priekšlikums stiprināt Saeimas politikas veidošanas funkciju, veidojot tam struktūru, kas līdzīga Saeimas Juridiskajam birojam, taču sīkāk tas netika iztirzāts.

Parlamentārietis R.Naudiņš iepazīstināja ar ideju, ka savā mājas lapā veido sadaļu „atklātība”, kur vēlētājiem ziņos, ar ko deputāts ir ticies un par kādiem jautājumiem ir runājis. Šo praksi viņš aizguvis no Vācijas parlamentāriešiem un grib to ieviest Latvijā. Deputātu atskaitīšanās par darba sarunām ir arī viens no Delnas priekšlikumiem, bet dienu agrāk tieši šis priekšlikums saskārās ar asu kritiku no dažiem deputātiem Prekorupcijas komisijā, kuri sauca to par nevajadzīgu un neiespējamu birokrātiju.

Nacionālā apvienība ierosināja pieaicināt Delnu pie sarunas frakcijā ar tieslietu ministru, pozitīvi atsaucoties Delnas teiktajam par tieslietu sfēras darbības uzlabošanu kā prioritāti korupcijas mazināšanā.

Delna arī ir tikusies ar Reformu partijas frakciju, kas izteica atbalstu Delnas ierosinājumiem par Saeimas atklātības un efektivitātes uzlabošanu, rosinot pārrunāt šos jautājumus ar Saeimas prezidiju.

Delna paredzējusi tikšanās arī ar Saskaņas centra un Vienotības pārstāvjiem, bet ZZS frakcija nav sniegusi atbildi par tikšanās iespējamību.

 Plašāka informācija: Evija Goluba, evija.goluba@delna.lv, +371 29660930

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1