×

Delna publicē „Korupcijas upura rokasgrāmatu”

Rokas grāmata_attēlsDelna sagatavojusi rokasgrāmatu Latvijas iedzīvotājiem, lai sniegtu praktisku padomu un iedrošinātu iestāties pret korupciju.  Grāmatā sniegtā informācija palīdz atpazīt koruptīvus darījumus un dod praktiskus ieteikumus, kā rīkoties.

Grāmatā ir tādas sadaļas kā Kas ir korupcija? Kā zināt, kurā iestādē vērsties? Kā ziņot medijiem par korupciju? Vai man ir pienākums ziņot par koruptīviem pārkāpumiem? Ko darīt, ja esi saskāries ar korupciju savā darba vietā?  Kā cīnīties ar sistēmu, kas pieļauj korupciju?

„Delnā darbojas juridiskās palīdzības centrs, kurā sniedzam atbalstu cilvēkiem, kas iestājas pret nelikumīgu valsts un pašvaldību iestāžu rīcību. Šī rokasgrāmata būs atbalsts mūsu klientiem un sadarbības partneriem, cilvēkiem un organizācijām, kas iestājas par tiesisku valsti”, skaidro padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

„Vienlaicīgi Delna aicina plašāku sabiedrības loku: neklusējiet, ja redzat netaisnību. Likumi ir jūsu pusē, uzdrīkstieties sevi aizstāvēt. Ja cilvēki neiestāsies pret netaisnību tur, kur ar to saskaraties, nekas nemainīsies, Latvija riskē palikt viena no korumpētākajām valstīm Eiropas Savienībā”, I.Voika komentēja rokasgrāmatas tapšanas iemeslus.

Rokasgrāmata pieejama Delnas mājas lapā ikvienam interesentam. Nelielā grāmatas tirāža pieejama drukātā veidā, lai sasniegtu auditoriju, kas nelieto internetu.  Turpmāk Delna plāno izglītojošos seminārus par rokasgrāmatām skartajiem jautājumiem.

Rokasgrāmatu veidoja politoloģe Iveta Kažoka, atbalstu tapšanā nodrošināja KNAB un citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki , Delnas eksperti.

Plašāka informācija,

Evija Goluba, evija.goluba@delna.lv

92,07%  no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

 

ESF un ES karogs - logo

 

 

Pievienot komentāru

  •  

    Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52