×

Delna: nav pieļaujama aizdomās turētu personu atrašanās pašvaldību amatos

 

abi logoooo

2013.gada 30.augustā

“Sabiedrība par atklātību – Delna” aicina atsaukt no Rīgas domei piederošā uzņēmuma valdes korupcijas noziegumos aizdomās turēto A.Aļeksejenko.

“Ir nepieļaujami, ka personu, kuru tur aizdomās par kukuļa pieņemšanu un kurš turklāt ir atstādināts no domes amata par šo notikumu, ieceļ valdē pārvaldīt nozīmīgu Rīgas domes uzņēmumu Getliņi Eko”, komentēja Delnas juridiskais direktors Gundars Jankovs.

Rīgas domes mājokļu departaments, ar kuru ilgstoši saistīts A.Aļeksejenko ir piedzīvojis vairākus korupcijas skandālus, tāpēc var runāt par aizdomām par sistēmisku korupciju šajā jomā Rīgā. Pats Aļeksejenko iespējams pieprasījis kukuli 100 000 eiro apmērā par Rīgas domei piederoša īpašuma izīrēšanu.

Delna uzskata, ka nav pamata neuzticēties KNAB par darbībām Rīgas domē, jo iepriekšējās korupcijas izmeklēšanas beigušās ar notiesājošiem spriedumiem, tai skaitā augstām Attīstības departamenta amatpersonām.

“KNAB noteiktais aizdomā turamā statuss A.Aļeksejenko aizēno vēl vienu skarbu pārvaldes jautājumu, par savējo likšanu amatos. A.Aļeksejenko vairākas reizes ir piedalījies pašvaldību vēlēšanās, šogad arī tikai ievēlēts no Andra Amerika vadītās Gods Kalpot Rīgai saraksta. Domei ir jārīko atklāti konkursi uz šiem amatiem,” teica G.Jankovs.

Vairāk par Rīgas domes Mājokļu departamenta un citiem korupcijas skandāliem 

 

Sīkāka informācija:

Gundars Jankovs

Juridiskais direktors

+371 26672234

 

www.sif.lv | www.eeagrants.lv |  www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

Programmu finansē EEZ finanšu instruments un  Latvijas valsts

Pievienot komentāru

 •  

   

   

  Screen Shot 2018-01-22 at 16.07.52

   

  rokas_gramataddddddbilde

  empiric_1